| cxxyy a întrebat:

Dacă merg la ginecolog înainte sa-mi încep viața sexuală trebuie sa ma dezbrac?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Normal ca da, doar nu are medicul raze X in ochi sa vada prin pantaloni păsărica, nu este superman, te dezbraci ca de aceea mergi la ginecolog, sa te consulte, ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la aceasta intrebare de-a ta este DA. Pentru a fi consultata ginecologic, medicul trebuie sa-ti vada, atinga, palpeze probabil si sanii, dar in mod cert si absolut sigur trebuie sa-ti consulte in mod real/pe viu organul genital (vulva, labiile, zona vaginala si cea rectala).
Filmul complet al consultatiei si examinarii ginecologice initiale:
https://www.youtube.com/watch?v=GxwrKkwBKD8
Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Îmbrăcată nu poate vedea nimic. Deci trebuie sa te dezbraci.

| SLS92 a răspuns:

Eu pun multe intrebari cretine, dar ca asta rar mi-a fost dat sa citesc

| Cineva797406016386 a răspuns:

Trebe să te dezbraci dacă mergi la ginecolog că nu poate să vadă prin pantaloni căci nu are raze X sau poate că le are și este X MEN

| Stegman a răspuns:

Da.

| orail123 a răspuns:

Daaa normal.
Te va consulta in sensul ca iti va verifica pasarica, iti va baga degetul inauntru si te va palpa.
Dar ce sa faci imbracata? Crezi ca este interviu?

| gamiOS a răspuns:

Nu, te dezbracă ginecologul

| Daianaana a răspuns:

Da, insa daca nu ti-ai inceput viata sexuala ti se va face o radiografie abdominala in care ti se vor vedea ovarale si iti va spune daca ai probleme in zona aceea. In acest caz te va dezbraca doar pentru o examinare vizuala! Multa bafta!