| Iuliana01973245906 a întrebat:

Daca mi-a bagat iubitul degetul in vagin si nu mi-a curs sange, mai sunt virgina?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina, masturbarea de catre partener este contact sexual, iar virgina este numai o persoana care nu a avut niciodata contact sexual. Este posibil sa ai himenul intact, fiindca adesea orificiul himenal permite trecerea unui deget, dar nu mai esti virgina.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da inca esti virgina pentru ca tu nu ai avut un contact sexual corespunzator

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca prim masturbarea efectuata de prietenul tau s-ar fi produs ruperea himenului insa din cate ai spus nu s-a produs o sangerare deci inseamna ca nu te-a deflorat si ai himenul intreg in continuare. Virginitatea se pierde doar in momentul in care fata face sex real, adica asa numita dezvirginare, ceea ce presupune introducerea in vagin a unui penis real de baiat/barbat indiferent daca prin aceasta actiune himenul va fi rupt/lezat sau va ramane in continuare intact. Doar in momentul in care vei intretine sex adevarat cu iubitul tau iti vei pierde virginitatea. Multa sanatate.

| ywar a răspuns:

Degetul. asta inseamna una bucata, asta cand e treaz. Dar cand e beat, baga 3?

| MSAna a răspuns:

Mai esti virgina. Poate nu a ajuns sa-ti sparga himenul..nu stiu.