| Hellobello a întrebat:

Daca mi-a venit ciclul doua luni la rand dar a fost mai putin (5zile si nu a fost abundent) sunt sanse sa fiu insarcinata? Sa fie ciclu peste menstruatie sau nu? La vreo doua saptamani dupa terminarea ciclului am niste scurgeri maronii si cateodata si sange cand ma sterg. De asta ma tem.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i sarcina, mai repede cred ca-i vorba despre o infectie majora a colului uterin, daca ai deja sangerari intre menstre.
Mergi de urgenta la ginecolog, pentru ca, o rana a colului uterin netrata la timp, care snagereazam se transforma in cancer de col uterin!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sangerarile vaginale combinate cu sarcina care sunt doar un mit ele pot aparea doar in cazuri exceptionale si dureaza 1-3 zile si sunt slabe cantitativ, deci sansele tele pentru o eventuala sarcina sunt 0.

| Hellobello explică:

Peste sarcina**

| Adriana_Ioana_1988 a răspuns:

Cel mai bine e sa iti faci un contro medical. Poate fi o infectie sau o simpla dereglare hormonala. fara un examen medical nu ai de unde sa stii. Sanatate!