| Dayana98 a întrebat:

Buna,am avut contact sexual protejat in a 5 zi de menstruatie,atunci aveam scurgeri,dar nu foarte mari,in timpul contactului,au aparut scurgeri de sange,chiar si albiturile s-au patat,si eu si partenerul eram patati de sange, a doua zi, deja fiind a 6 zi de ciclu nu am mai avut nimic, in afara de acele citeva scurgeri maronii de la finalul ciclului(o zi au tinut). Intreb daca pot ramine insarcinata fiindca nu stiu daca s-a rupt prezervativul, fiindca era murdar de sange+ a ejaculat in afara si in prezervativ.Ar putea aparea vreo sarcina?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de sarcina se poate aprecia la maxim 2-3%. In astfel de situatii se considera ca fiind IMPOSIBILA formarea/aparitia unei sarcini. Aparitia unei sarcini se poate intampla cu totul accidental, si numai in urma unor dereglari hormonale foarte intense dar care se pot produce extrem de rar.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibila o sarcina.