| Elena9328 a întrebat:

Dacă mi-a venit menstruația pe 1 și m-a ținut 5 zile și a venit tot în aceași luna pe 25.
E motiv de îngrijorare?!
Țin să menționez că am mai pățit asta de 2 ori.
In rest era normal.
Venea în fiecare lună pe 1.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este mai scurt si mereu are doar 23-24-25 de zile, in acel caz este cat se poate de ''normal'' ca la cateva luni sa se produca 2 menstruatii. Una dintre ele in primele 1 - 6 zile ale lunii si a 2-a menstruatie la sfarsitul lunii intre 25 - 31 -a lunii. In concluzie in conditiile descrise si pe baza celor explicate, este cat se poate de logic ca o data la cateva luni sa se repete aceasta situatie. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu cred ca sunt motive serioase de ingrijorare. Si mie mi se intampla uneori mai ales cand am o perioada stresanta /haotica. Poti consulta un medic ginecolog daca iti faci griji in privinta asta.

| Laila12Izabela a răspuns:

Nu e nimic anormal.Se mai întâmplă, când esti stresata, sau îngrijorată.