| BlueButterfly97 a întrebat:

Ma ingrijoreaza o chestie: in fiecare luna imi vine menstruatia cu 5 zile inainte fata de cum mi-a venit luna trecuta. E ceva normal sau chiar este un motiv de ingrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca ai un ciclu perfect normal si regulat, care se succede la 25 de zile!
Nu are de ce sa te ingrijoreze, fiind un ciclul dupa cum spuneam care se succede regulat, la acelasi numar de zile.
Ar trebuii sa te ingrijoreze daca apar sangerari intre menstre, sau creste volumul menstrei, ca-n rest, totul pare sa fieperfect normal si sanatos, pentru o fata, cu un ciclu regulat si normal.

4 răspunsuri:
| AllyAlexandra20 a răspuns:

Stai liniștită, toate avem uneori ciclul neregulat. Tu cel puțin ai un fel de regulă, sunt fete cărora le vine când mai devreme, când mai târziu și nu știu aproape niciodată exact când le va veni următoarea menstruație. N-ai de ce să te îngrijorezi happy Dacă îți este totuși teamă să nu ai ceva, poți vorbi întotdeauna cu mama ta sau un medic.

| VagnerLoveVL30 a răspuns:

Ma da toti aveți cate ceva nu e unu sa zica ca nu il doare nimic...off

| VagnerLoveVL30 a răspuns:

Toti aveti câte ceva nu e unu sa zica ca nu are nimic. Offf