| Monica999 a întrebat:

Dacă o să fac sex cu fostul meu, oare o sa se intoarca la mine? Am fost 6 luni impreuna, primele 4 luni n a comentat nimic de faptul ca nu vreau sa fac nimic cu el si ca sunt virgina (chiar aprecia) si imi zicea ca o sa ma astepte cat am eu nevoie si de astea. A inceput sa bata apropouri, cand ne sarutam simteam ca vrea mai mult, ma chema mai mult la el acasa si stateam in pat. Vazand ca eu chiar nu vreau a inceput sa se departeze de mine, nu mi mai raspundea la mesaje, cand raspundea...o facea greu. Ne vedeam rar(pentru ca el zicea ca l provoc si ca arat bine si nu poate sa nu ma atinga) eu devenisem nebuna si disperata tare ii dadeam mesaje multe intrebam pe toata lumea de el si tot asa. Ne am despartit, iar el dupa a purtat o discutie cu mine dupa contul de Facebook am verisoarei mele el stiind ca vb cu ea si l am intrebat ca daca eu ma futeam cu el mai voia sa ne despartim si a zis ca vorbeam altfel ca sexul apropie si de astea. Au trecut 4 luni de la despartire si eu inca il iubesc si ma gandesc ca daca I as da de inteles ca vreau poate s ar intoarce la mine. Trece viata pe langa mine si mai bine sa mi para rau de ce am facut decat de ce n am facut. Am 17 ani jumate aproape, mai e o chestie care ma da pe mine inapoi, mama mea pe care nu vreau s o dezamagesc pentru ca sora mea e mai mica iar ea a facut o cu iubitul ei si nu s-a suparat asa rau rau pe ea din ce stiu eu, dar pe mine s ar supara pentru ca sunt mult mai linistita decat sora mea si cuminte de mica am fost. Deci...ce sa fac? Ajutati-ma cu un sfat!

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E de-a dreptul stupid sa accepti s-o faci cu unu doar ca sa nu se desparta de tine. Trebuie s-o faci tu ca-ti doresti si ca simti, nu ca pune ala presiune pe tine care de altfel e un bou ca s-a despartit de tine pentru atata lucru.

| Monica999 explică (pentru Adry05):

Inteleg si stiu, dar daca nu pot sa mi l scot din cap.

| Adry05 a răspuns (pentru Monica999):

Pai normal ca nu poti sa tii-l scoti din cap daca tot la ce te gandesti e ca vrei sa te impaci cu el. Daca ti-ai baga in cap ca e un idiot care doar a vrut sa te foloseasca, ca nu merita strop din increderea ta, ca s-a terminat intre voi ai putea trece peste. Nu vrei, nu ca nu poti, stiu foarte bine ca am fost in aceeasi situatie. 2 ani am regretat un baiat, si asta pentru ca se comportase frumos cu mine, ca asta al tau sa ma vada ca pe o bucata de carne, din contra, si dupa m-am impacat scurta perioada cu el sa realizez ca e schimbat complet fata de ce stiam si atunci m-am despartit de el, mi-am impus ca n-o sa mai fie nimic intre noi si mi-a trecut complet, nici nu vreau sa mai aud de el sau vreo impacare. Numa ca la tine nici nu mai e cazu de vreo impacare ca tot la fel te-ar trata, poate chiar mai rau ca e constient ca esti disperata dupa el si isi permite sa faca ce vrea din tine.

| Monica999 explică (pentru Adry05):

Ai mare dreptate

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Un barbat nu-s e va intoarce niciodata acolo unde nu are sentimente.
Daca vrei sa-si bata joc de tine, daruieste-te lui si dupa aia te va parasii oricum.
Pentru nimic in lume, nu merita sa faci sex cu un barbat care te-a parasit si care nu are nimci pentru tine.
Evident ca vei dezamagii pe toata lumea daca vei afce asta iar in plus, vei regreta tu toata viata, ca te-ai daruit unuia, care oricum nu te voia.

| mihai69 a răspuns:

Dacă cedezi, se va întoarce. Te fwte bine de câteva ori și pe urmă pleacă iar la vânătoare. Crezi că ești singura „pussy" din oraș?

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai facut-o pana acum, asteapta sa o faci cu un baiat care te iubeste cu adevarat.

| Andreeush a răspuns:

De ce il mai vrei inapoi?
E clar ca nu te merita dupa comportamentul sau.
Daca tu chiar nu ai demnitate treaba ta.

| SG1995 a răspuns:

Fata mea, niciodată să nu faci sex cu unul care îți impune condiții. Evident vrea doar sex și te lasă. Dacă te iubea, nu te lăsa.

| Emma30555 a răspuns:

Sexul se face din dragoste nu ca să ții pe cineva lângă tine, nu ți garantează nimic ca va sta cu tine dacă faci asta. Ai greșit cu mesajele alea multe, l ai speriat și el s-a retras de tot. Cred ca vroia sex și dacă a văzut ca nu primește s-a reorientat dar nu cred ca se pune problema de iubire aici. Gândește te ca dacă scopul lui principal era asta nu merita. E adevărat ca și asta contează dar nu asa, el a pus accent mai mult pe acest subiect Decizia îți aparține dar părerea mea sincera este ca nu va tine chiar dacă o faci.

Răspuns utilizator avertizat
| Horus35 a răspuns:

El vrea doar sex, tu nu, el te-a părăsit pentru ca nu și-a îndeplinit "obiectivul" și nu are alt motiv sa-ți rămână alături, iar tu îl vrei înapoi pentru căăă? Nu te simti puțin folosită? Nu simti ca meriți ceva mai mult? Dacă o sa faceți sex crezi ca brusc o sa curgă lapte și miere? Cel mai probabil o sa curgă doar lacrimi...și pumni in pereți laughing). Sexul nu apropie neaparat, sexul întărește ceea ce aveți deja, dar voi nu aveți nimic, ma rog, nimic ce tine de dragoste. El are... interese.

| InDiGoCata a răspuns:

Sunt baiat, nu le am cu explicatu, sincer nu merita sa o faci cu el adica un baiat daca cbesr te dorește ramane cu tine am aproape 11 luni de relatie si nu am facut.o si tot o iubesc si tin la ea, vezi el nu tine la tine daca tine.a erai cu el acum. Gândește-te ca un alt baiat o sa conteze mult mai mult virginitatea ta si ca o sa te astepte cat e nevoie si te va iubi mereu si va face tot posibilu sa nu va despartiti, din cate vad eu in 6 luni pute.a sa te impace, si ai zis ca daca o face-ai cu el ramanea cu tine e logic ca vrea doar sa o faca cu tine si nu a putut sa o faca si pa... nu merita sincer ( nu le-am cu explicatu sper ca ai inteles macar cv)

| InDiGoCata a răspuns (pentru InDiGoCata):

Scuze de greșeli...

| SG1995 a răspuns (pentru InDiGoCata):

După un an și nimic? Măcar ai deschis subiectul? Ești cam fraier. Pun pariu că și ea te ține de fraier.