| anonim_4396 a întrebat:

Daca parintii te duc la ginecolog ca sa alfte daca mai esti virgina, este vreo sansa sa iti convingi ginecologul sa nu le spuna?
(Nu mi-am inceput viata sexuala pentru ca, consider ca nu am o varsta portivita, dar pe viitor vreau sa stiu)

Răspuns Câştigător
| Danny a răspuns:

Ai o sansa de scapare, in cazul in care folosesti tampoane interne. Foarte rar, insa se intampla ca la introducerea tamponului himenul sa se desprinda, ceea ce de obicei se intampla intr-un act sexual.
Altceva, sporturile care solicita foarte mult zona picioarelor, inclusiv soldurile, precum baletul, dansurile (daca implica spagatul, sfoara etc), echitatia si gimnastica, exista foarte multe tinere carora li s-a rupt himenul in timpul antrenamentelor, deci orice rezultat devine nul.

Multa bafta! Propun sa nu folosesti mita. Esti prea mica si probabil va rade de tine.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti minora, nu exista nici o sansa. Daca esti majora, nu are dreptul sa te consulte fara acordul tau. Oricum, e bine ca parintii te duc la ginecolog, fiindca multe minore sunt inconstiente si, desi isi incep viata sexuala, nu se duc la ginecolog.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Secretly, spune-ne si noua numele si orasul acelui ginecolog, pentru a putea fi pedepsit de lege, asa cum este normal.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Oare acel medic este atât de tâmpit să facă pușcărie pentru fals în declarații?
Niciun medic nu va spune altceva decât ceea ce a văzut!
Pa, pa.

| channah_5883 a răspuns:

Este bine sa nici nu astepti sa te duca parintii ci sa te duci singura pentru ca e f sanatos si f indicat sa iti faci controale periodice si sa iei in considerare sfaturile acestuia. Dar sa vb strict despre ce vrei tu sa stii-nu cred ca ai cum sa convingi un ginecolog sa ascunda un lucru atat de important pentru parintii tai iar daca ai peste 18 ani si refuzi sa iti faci controlul ei vor banui ca nu mai esti virgina asa ca...singura varianta e sa le spui tu inainte sa ajungi acolo ca sa nu treaca printr-o situatie penibila. Succes!happy

| AndrogynBeauty a răspuns:

E bine că te duc la ginecolog, aşa cum a zis şi Brigaela. Partea nasoală e că o fac ca să se asigure că eşti virgină. Curiozitatea mea e: dacă ar afla cu ocazia unei vizite la ginecolog că nu mai eşti virgină, ce ţi-ar face?!

| 인스피릿 a răspuns:

Daca esti minora, nu prea exista vreo sansa. Desi ar trebui sa existe relatia pacient-doctor, medicul le va spune din moment ce ei te duc. Daca nu ti-ai inceput-o, nu-ti face griji. Dar pe viitor ar trebui sa le spui parintilor tai cand o sa o incepi ca sa nu le dai motive de ingrijorare si daca ei stiu nu s-ar ajunge la medic pentru a confirma. Dar, sa nu neglijezi vizitele la doctor periodice dupa ce ti-o vei incepe. Gandeste-te ca e o responsabilitate si ca tine de sanatatea ta.

| 인스피릿 a răspuns:

Uh, lasati mita. Din cate stiu eu medicul nu are voie sa spune altcuiva despre startea ta fara acordul tau.

| Secretly a răspuns:

Prietena mea avea aceeashi teama(ea deja nu mai era virigina) insa pe ea nu au duso parintii, trebuia sa mearga din cauza unor controale pentru admiterea la o insititutie de invatamint... iar ginecologul a intrebat-o daca parintii stiu ea a zis ca nu, si ca nu ar vrea sa stie asa ca a ''iertato'' cum s-ar spune big grin P. S. era minora

| du2 a răspuns:

Eu cred ca nu mai esti virgina si iti faci griji. dar uite. te pot linistii eu! am fost cu o fata ai carei parinti nu ma suportau! si de fiecare data o amenintau ca o duc la ginecolog.laughing spre surprinderea ta.nici un parinte nu ar facea asta! e ca si cum ar afla ca tu esti lesbi! nu mai ai ce sa iti faca:* be cill

| lucianbarna a răspuns:

Fa sex cu ginecologu. il vei convinge sigurwinking
am glm si eurolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor
parerea mea e ca daca iai da o suma de bani destul de bunawinking
eu zic ca ar zice ce zici uwinking
dar nu poti fi sigura. deci. fi precautawinking

| deea_7663 a răspuns:

Da poti sa til convingi daca i oferi o suma de bani "convingatoare"