| MrsBrunetsica a întrebat:

Daca prima oara cand am facut sex nu mi-a curs sange, desi am fost virgina si nici a 2 a oara, de ce cand am facut a 3 a oara cu alt baiat mi-a curs sange si atunci si urmatoarea zi?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Nu ti s-a rupt himenul cum trebuia. Daca primul a fost un tantalau normal ca nu ai renuntat la virginitate cum trebuia.

7 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

Buna! Nu te ingrijora, si eu am avut aceeasi experienta. Nu e vina partenerului, deoarece exista cazuri in care nu apare sangerarea. E ceva fiziologic, nu ai de ce sa te ingrijorezi! Bafta!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În cazul băieţilor respectivi, DEPINDE şi de dimensiunile "obiectului muncii" =))

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la celelalte 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea - ACEASTĂ situaţie este aplicabilă în cazul tău!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Ruperea himenului. Asta e de vina. Primul nu te-a penetrat calumea si de asta. Trebuia sa o faca mai cu curaj...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai protejat nu ai de ce sa-ti faci griji, fi cu mare bagare de seama la igiena parteneruluiwinking ai fost prea excitata si te-ai lubrifiat (udat) asta facand primele 2 penetrari sa nu-ti fi rupt himenul. Dar ce faci tu acum, din curiozitate ai inceput sa schimbi baietii? laughing

| LineGuide a răspuns:

Depinde de penetrare, poate ca nu te-au penetrat corespunzator si asa a aparut sangele abia a treia oara.
Mult noroc!

| loverboy111 a răspuns:

Primul nu stia cum se face probabil s-a uitat pe net si dupa aia a uitat ca ala a bagat pana la capat laughing mai sunt si din astia ce sa faci. Oricum daca eram eu primul iti zic eu ca sangerai din prima pentrare big grin

| Coporan123 a răspuns:

O fi avut primi doi baieti penisul mic si nu te au putut penetra corect...