| DeliaCute a întrebat:

Daca stateam intinsa, iar varamiu mi-a dat cu piciorul in... si am gasit o pata de sange pe chilot (nu aveam ciclu deloc, dupa 1 an mi-a venit prima data) e posibil sa nu mai fiu virgina?

21 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Îţi pierzi virginitatea DOAR atunci când ai pentru prima dată un contact sexual.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Virgină eşti până în momentul în care ai întreţinut primul act sexual ( indiferent că este vorba de sex normal, oral sau anal )!
Dar, este posibil ca, din cauza loviturii, să se fi RUPT ( parţial sau total ) membrana himenală sad

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care menstruatia ti-a venit pentru prima data dupa un an este posibil sa-ti fi produs o leziune tip julitura, ruptura la nivelul labiilor deoarece ca sa ajunga varful piciorului pana la himen si sa-l fisureze este destul de improbabil. Virginitatea nu se pierde decat in momentul in care este indepartat definitiv himenul prin rupere/deteriorare in urma patrunderii unui penis real in vagin.In consecinta esti virgina.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te-a lovit si a intrat cu degele de la picior, mu mai esti virgina.

| SkyPilot a răspuns:

Este posibil sa iti fi rupt himenul, dar destul de improbabil. Poti sa vezi si singura daca vrei.
Virgina esti, iti pierzi virginitatea numai prin contact sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virginitatea se pierde prin sex. Fie el oral, anal sau normal. Ca-ti rupi himenul cand faci sex nu atesta daca tu ai fost sau nu virgina inainte. Poate sa nu-ti curga sange chiar daca n-ai facut sex niciodata el fiind elastic sau rupandu-l tu din greseala cu ob etc.

| VictorVictoras a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing esti tare happy cum iti pierzi virginitatea daca ti se face sex oral? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru VictorVictoras):

Virginitatea inseamna sa nu fi avut nici un fel de relatie sexuala. Ca faci sau primesti tot sex e.

| VictorVictoras a răspuns (pentru anonim_4396):

Este parerea ta, eu nu cred asa ceva happy si nu cred ca mai te sustine cineva in ce spui happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru VictorVictoras):

Dar dupa tine ce inseamna virginitate si cand ti-o pierzi?

| DeliaCute explică (pentru VictorVictoras):

Nu va inteleg, daca nu cititi corect intrebarea si nu puteti sa dati un raspuns corect, atunci nu va mai bagati in seama. Nu am facut sex oral. Daca citeai intrebarea aia, poate intelegeai, daca te plictisesti sunt multe de facut. Nu sa vii sa dai raspunsuri la caterinca.

| VictorVictoras a răspuns (pentru DeliaCute):

Scuze, nu intelege gresit, nu ti-am raspuns tie la intrebare ci doar ma amuzam de ce raspuns a dat FataInTricouSiInBoxeriAlb... tie la intrebare nu pot sa-ti raspund ca nu am trecut prin asa ceva happy

| VictorVictoras a răspuns (pentru anonim_4396):

Virginitatea o este reprezentata prin himen iar pierderea ei se intampla la ruperea himenului, care se poate face prin introducerea unui penis s-au unui obiect dupa caz...

| anonim_4396 a răspuns (pentru VictorVictoras):

Doamne, cu ce ti-am gresit?!

Deci, daca himenul ala nu se rupe la primul contact sexual VAGINAL inseamna ca fata nu e virgina chiar daca ea n-a facut sex niciodata. Deci intrebarea " Esti virgina? " ar trebui sa se schimbe in " Ai himenul intreg? Il ai elastic cumva pentru ca eu vreau sa vad niste picaturi de sange, altfel nu cred ca esti virgina! ". Eu zic sa mai studiezi si sa-ti asumi faptul ca habar nu ai cu ce se mananca virginitatea si ai ramas doar invechit.

Daca Mariuca isi baga banana in gaurica ( ca tot se purta acum 5 ani pe TPU ) si brusc sangereaza pentru ca si-a rupt himenul inseamna ca ea nu mai e virgina in conceptia ta, nu? Si daca tu o sa fi cu Mariuca si o sa intrebi " Fa Marie, tu mai esti virgina? " ea o sa-ti zica " Nu Victoras-Pictoras, m-a dezvirginat o banana. ".

Virginitatea se pierde prin sex nu prin ruperea unui himen sau a unei ate pentru ca aia poti sa tii-o rupi singur si cand faci degentica sau gioco di mano dupa caz.

Asa ca eu zic sa nu te mai amuzi pe seama mea si sa intrebi un specialist ca ai multe de pus la punct.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeliaCute):

Nimeni n-a zis ca ai facut tu sex oral, il invatam pe Viorel ce e virginitatea dar el o tine pe a lui cu sangele. Esti virgina, poti sa stai linistita si poti sa-i dai fundita lui XxJasminexX pentru ca ea ti-a dat cel mai bun raspuns.

| Dendoris a răspuns:

Ai fost dezvirginata cu un picior? o.0

| FlorinMarius123 a răspuns:

Nu, numai daca ti la introdus in vagin, stai linistita happy Totul va fi bine

| djphilosoph a răspuns:

100% esti virgina. Doar daca nu a intrat cu piciorul la mai mult de 4-5 cm happy
Stiu. Imposibil nu-i asa?
Himenul nu se rupe asa usor. Doar nu a venit cu piciorul "din fundul curtii".
Oricum trebuie sa te duci la un doctor sa te consulte.

| facpipi a răspuns:

Virgin(a) inseamna pur(a), neatins(a). Virginitatea o pierzi dupa ce faci prima data sex, nu dupa ce iti intra ceva acolo.

| bogdanForever a răspuns:

Pe bune? cum sa intrebi asa ceva? happy

| Rusu_Bogdan_1998_a1Oq a răspuns:

Virginitatea este mai mult o chestie morala, siguranta ca ai facut sau nu ceva. Tu esti încă virginawinking