| gabriel_7188 a întrebat:

Daca sunteti abordati de o persoana de sex opus necunoscuta, cum reactionati?

Răspuns Câştigător
| christian a răspuns:

Eu m-as bucura, am scapat de o corvoadahee hee) dar trebuie sa fie mai frumoasa ca Afroditahee hee) ca tot zicea eileen de zeustongue

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Avand in vedere ca intreaba un el, raspund logic: am mai spus-o si o repet! Dupa Revolutie, ceea ce au castigat ELE, - care nu erau deja!, destul de emancipate... - a fost constientizarea Realitatii Faptice ca, tot asa cum vor salarizare egala si drepturi egale, este Absolut Firesc sa aiba Dreptul de a aborda un barbat, daca il plac la prima, a doua, sau a treia REvedere! DA?! Kestia aia cu numai barbatul trebuie sa fac primul pas e una din cele mai mari si Perdante conceptii, si, evident, extrem de perimata, arhaica, si cum mai vreti voi! C L A R?!>>>>... Persoanele prea conservatoare nici macar nu realizeaza ce pierd! Chiar nu ati vazut nici un film - ca. de trait...(...), in care ea a facut primul pas, s-au placut si a fost super ok?! Ca sa nu mai amintesc de faptul, la fel de firesc, ca totea poate prelua "Conducerea!", (daca el e prea "uimit" de expansivitatea ei), si, il poate incita, iesind din baie,... fluturand jucaush si senzual, un prezervativ?!>>>...

| psiholoaga a răspuns:

Depinde de cum ma abordeaza si in ce scop. De obicei, merg pe prima reactie pe care o am fata de abordarea sa.

Anna
| Anna a răspuns:

Depinde de persoana. Daca e vreun aurolac sau un "bagator de seama" il ignor si grabesc pasul. Daca ma abordeaza un tip cu capul pe umeri si cu bun simt, il intreb frumos ce vrea de la mine?! daca imi spune ca vrea sa ma cunoasca il intreb cu ce scop?! si de aici.to be continuedtongue

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Imi face placere sa cunosc oameni noi, sa leg prietenii.
Depinde in ce scop..., daca il pot ajuta..., ajut, daca e vorba de altceva... trebuie sa ma cucereasca...
Apreciez bunul simt si inteligenta!

mlm
| mlm a răspuns:

Depinde de persoana care ma abordeaza, daca este un betiv sau un aurolac, nu i-as da atentie dar daca este o pers normala asi sta sa vad ce doreste si poate il pot ajuta in vreun fel, cred ca asta este important sa respecti pentru a fi respectat si tu la randul tau.

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de intentiile, scopul abordarii de catre persoana respectiva. Nu se poate reactiona la fel cu toata lumea. Cineva te poate intreba cit e ceasul si trebuie sa-i dai un raspuns corect, altcineva te poate aborda pentru ceva ce-ti creaza discomfort si atunci cu calm si politete incerci sa te retragi din interpelare. De multe ori e un fel de autoaparare, mai ales cind cineva te abordeaza pentru a-ti face rau (sa te fure, sa-ti ia banii, sau altceva)

eileen
| eileen a răspuns:

De mine nu ai vrea sa te iei daca esti baiat si ma abordezi pe strada, intr-o cafenea sau la o coada, indiferent ca am sau nu iubit la acel moment. Nu sunt genul abordabil, retez din scurt, poate sa fie el Zeus.

auran
| auran a răspuns:

Sunt putin reticienta.

| andreutz a răspuns:

Am fost abordat deja laughing si i-am dat numarul unui alt prieten de al meu care este la randul lui homosexual...

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Eu m-as cam speria...

| simona24 a răspuns:

Depinde de felul abordarii si de persoana care face acest lucru...de obicei ignor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Suntem oameni, deci avem raționament.
Politicos.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este un vitregit al sortii, ii ofer din suflet bani(cit imi pot permite atunci) ii doresc o zi buna si plec. daca este un obraznic il ignor, daca mi se cere o indrumare. raspund politicos, ma rezum la raspuns si plec mai departe