| ttgwh45 a întrebat:

Bună! Acum o lună am făcut sex neprotejat în perioada fertila ( nu a ejaculat deloc), am făcut un test de sarcină după 2 săptămâni de la contact, a ieșit negativ, apoi mi-a venit menstruația, am mai făcut un test a ieșit și ăla negativ, iar acum îmi întârzie menstruația (luna trecută a venit fix la data care trebuia ) este vreo problemă?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu a ejaculat deloc, asa cum spui, cum crezi ca ai putea fi insarcinata?
Cu oxigenul din aer?
Mă miră foarte mult lipsa voastră de informare!
Cu atatea informatii in mediul online.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai proabil tu ai ciclul de tip NEREGULAT, care nu vine niciodata fix la acelasi numar de zile, luna de luna chiar daca intr-o singura luna ti se pare ca a venit "cam la ziua la care trebuia".

Ca sa afli ce tip de ciclu ai trebuie sa notezi timp de 6 luni consecutive, toate zilele cand iti vine ciclul menstrual si cate zile tine fiecare.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nicio problema.

| Robert2526 a răspuns:

Nu este nicio problema, doar asteapta sa vina

| Felissa13Eden a răspuns:

Mai fa un test la o saptamana dupa menstruatie. Fa-l dimineata cum te trezesti, pentru ca atunci sunt cele mai bune rezultate. Mai bine sa verifici acum, decat sa suferi mai tarziu. Incearca sa o faci protejat, pentru linistea ta.

| VoidEternal a răspuns (pentru Felissa13Eden):

De la bărbați mai înțeleg că mai sunt și pe lângă, dar tu ca femeie să nu știi că nu exista sarcină în prezența menstruației e cam comic. E fiziologic imposibil. Există sângerare și sarcină dar niciodată menstruație și sarcină. Ca femeie mă gândesc că știi să faci diferența.

https://youtu.be/LYoVuWOBZsA?si=q8wuryrhK3wejMqO

| Felissa13Eden a răspuns (pentru VoidEternal):

Mama mea a avut menstruatie in toata perioada sarcinii, exista si exceptii. Cred ca e mai bine sa ai o siguranta, decat sa te trezesti cu o sarcina nedorita happy

| eliancodrut a răspuns:

Nu mai trebuie nici un test pentru sexul la care te referi. Doar daca ai mai facut sex neprotejat in perioada fertila.
Citeste ce reprezinta menstruatia.