| petalouda a întrebat:

Daca un baiat de 20 ani intretine relatii sexuale cu o minora si afla politia (sa zicem) intra in inchisoare sau se alege cu un dosar penal?

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca relatia se consuma cu acordul fetei, baiatul este absolvit.Problema este cand relatia se produce prin agresiune, impotriva vointei fetei se pedepseste cu inchisoare.
Mai multe detalii poti afla aici
http://www.seximus.ro/articole/viol.php
Bafta!

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Pai i se intocmeste dosar. Daca parintii isi dau semnatura sai acordul ca ei sunt de acord ca fata lor sa isi inceapa viata sexuala mia devreme nu pateste nimic, insa daca nu poate primi cativa ani de inchisoare, nu stiu cati ( 4-15 daca nu si mai multi)

| вèiiiвiii a răspuns:

Inchiosrewinking

| вèiiiвiii a răspuns:

Scuze inchisoare**.

| pretzel a răspuns:

Sa zicem ca se intampla fara vointa fetei... daca acea fata nu depune plangere, doar dosar penal. Dar daca fata depune plagere, atunci inchisoare scrie pe el.