| Erika:) a întrebat:

DAU FUNDA. Am o problema, si vreau neaparat un sfat. Anul trecut in noiembrie eu m-am sarutat cu un baiat la o petrecere si de atunci a inceput sa imi placa de el. Mi-a placut cam 3 luni, el stia, dar nu i-a placut de mine. Dupa aceea eu am avut un prieten de care tocmai m-am despartit (am fost impreuna cu el ca sa il uit pe celalalt tip 6 luni). Astazi m-am intalnit dupa mult timp cu tipul de care mi-a placut 3 luni, si mi-am dat seama ca inca il plac, dar el are prietena. Cand eram cu fostul meu prieten el a incercat sa ma sarute si tot se uita dupa mine, dar eu l-am respins si el a spus acum ca atunci cand a incercat sa ma sarute era putin ametit si asa i-a venit, credeti ca e adevarar El acum are prietena, dar mie imi place foarte mult de el. Cum sa ii atrag putin atentia, sa se uite dupa mine?

5 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Ajutal sa inteleaga ca il placi, ajuta-l sa inteleaga ca de 9 luni te gandesti la el, si ajutal sa inteleaga ca daca s-ar combina cu tine, iar fi mai bine, si ar primii mai multa dragoste de la tine, decat de la actuala sa prietena.

| Erika:) explică (pentru LineGuide):

Cum sa fac acest lucru?

| LineGuide a răspuns (pentru Erika:)):

Inteleg ca iti e greu, dar fa ce-ti dicteaza inima si totul a fi cum iti place tie.
fundita?

| Erika:) explică (pentru LineGuide):

Dar cum sa fac sa ii atrag atentia?

| LineGuide a răspuns (pentru Erika:)):

Daca eti mai frumoasa ca acea fata, folosestete de asta, daa tu consideri ca nu, folosestete de psihic, fal sa realizere ce am spus eu mai devreme, spune-i cal iubesti, dar intr-un mod romantic, nu ciudat...