| AndreeaB20 a întrebat:

DAU FUNDA! Hey TPU, am si eu o problema ..sau mai bine zis o dilema. De cateva luni ma inteleg foarte bine cu un coleg de clasa,ne tachinam unul pe altul,ne ajutam unul pe altul. Dar de cateva saptamani vorbim foarte des prin mesaje, toata ziua ..si seara pana la 2-3 dimineata happy. Imi vorbeste foarte frumos,se comporta superb cu mine. Acum cateva zile mi-a spus ca va veni la mine in zona sa ma vada pentru ca ii este dor de mine. A inceput sa ma atraga din ce in ce mai mult,incep sa am sentimente pentru el. Despre sentimente lui nu stiu ce sa cred, imi spune lucruri frumoase si se comporta asa frumos cu mine doar pentru ca suntem prieteni buni? Sau si el are sentimente pentru mine? As dori ca si baietii sa-mi raspunda la aceasta intrebare. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Rooobi a răspuns:

Partea cu tachinatu, cu ajutatu, cu vorbitu si compotatu frumos o fac prietenii buni, dar partea cand zice ca ii e dor de tine si vorbitu mult prin mesaje asta arata ca e posbil sa-i placa de tine. Daca vine pe la tine in zona incearca sa razi la glumele lui, sa ii zambesti, sa te uiti putin mai altfel la el, daca si el se comporta frumos cu tine inseamna ca te place.

6 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Daca chiar se comporta asa frumos cu tine, eu cred ca ai avut un mare noroc ca l-ai intanlit.Nu multi baieti se comporta ca el si cred ca are sentimente pentru tine! Dar cel mai bine este sa-l intrebi personal.Suna-l sau trimite-i un mesaj in care sa ii scrii ca vrei sa il intrebi ceva fata in fata si sa va intanliti undeva.Succes!

| oxutza a răspuns:

Deci iti spun din propria experienta : si mie mi s-a intamplat. Prietenul meu cel mai bun facea la fel, doar ca diferenta dintre noi este mare. Cand un baiat face asa inseamna ca ar vrea ca intre voi sa fie ceva. Trebuie sa ai incredere in el. Iar daca si tu simti ceva pentru el spune'o...winking sper ca ti-am fost de ajutor :*

| AndreeaB20 explică:

Si mie imi este frica sa nu pierd o relatie de prietenie. Si de aia nu-i spun nici eu ca il plac, poate se va indeparta de mine daca ii voi spune.

| AndreeaB20 explică:

Multumesc Mademoiselle! :* Nu stiu ce voi face, sincer..Si eu sunt timida de felul meu. Iar daca ar fi sa aiba si el aceleasi sentimente, nu stim daca ne-am putea spune relatia tuturor, sunt multe fete, de fapt foarte multe fete dupa el, si sigur s-ar baga intre noi...

| AndreeaB20 explică:

Saptamana viitoare ma voi intalni cu el, te voi anunta. Multumesc :*

| OnllyTime a răspuns:

Mi s-a intamplat acelasi lucru cu o colega de clasa, ne intelegeam foarte foarte bine adica la modul ca vorbeam de orice dormeam unu la altul si ne uitam la filme spuneam povesti etc si in clasa a 10-a am stat cu ea...cea mai mare greseala am stat o luna si apoi ne.am despartit si a durat aproape un an sa ne refacem relatia de prietenie, dar nu mai e ca la inceput. am pierdut o prietenie pentru nimic. niciodata nu vei putea avea o relatie de durata cu un/o coleg/a sau cu cel/cea mai bun/a prieten/a