| Cristiiiiina a întrebat:

Dau funda pentru raspunsul cel mai eficient si complet! Intamplator, mi-a povestit prietena mea, ca un coleg se uita la mine cu "acei ochii".Eu imi inchipuiam de ceva timp ca s-ar putea sa ma placa avand in vedere ca intr-o perioada vorbeam si glumeam destul de des.A inceput sa vina imbracat la costum, lucru ce nu ii este firesc, in urma unei discutii intr -un grup de prieteni unde am specificat ca imi plac barbatii la camasa.Insa relatiile noastre s-au racit dupa cineva a insinuat in fata amandurora ca am fi un cuplu frumos.Acum sunt numai privirile pe furis si holbatul.Ca sa ii surprind reactia, am venit pe la spate si i-am vorbit la ureche ca sa ii cer un favor, si dupa l-am pupat pe obraz.A fost fericit toata ziua, eu am incercat sa fiu indiferenta.Ii sunt datoare cu o bere pentru ca m-a ajutat cu niste seminarii.Insa a trecut deja 3 zile si el tot nu imi zice nimic.e timid sau nu e interesat? ar trebui sa flirtez cu el? sa fiu mai indrazneata? acum...s-ar putea sa-mi placa de el cu adevarat si nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca ii place de tine, vorbeste cu tine, iti spune ce are de spus..iti arata, te cauta.Nu ii cauta scuze.Vezi cum mai este cu tine...incearca tu sa vorbesti cu el si daca tot asa indifferent este nu are rost sa iti faci sperante degeaba.

| SkyPilot a răspuns:

Nu zice nimic pentru ca mesajul tau nu este coerent.
Te place, de asta se schimba dupa gustul tau. La faza cu cuplul s-a speriat, a crezut ca te pierde. L-ai facut fericit, dupa asta l-ai ignorat. Este si foarte timid. Daca doar flirtezi, va dura foarte mult. In locul tau eu i-as face o propunere mai directa. Acusi se termina facultatea si voi tot singurei happy

| Suck a răspuns:

Sunteti prea timizi amandoi, e foarte probabil sa te placa si sa-i fie rusine de colegi, intra tu in vorba cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar timid. din toate aceste semne reiese că te place, chiar mult. fii tu aia curajoasă și vorbește cu el.

| e1xtz a răspuns:

Pare ca sunteti studenti totusi.
Pai pe aici putoaicele de 14 ani intreaba daca au ramas gravide dupa ce au facut oral sau anal aseara...si voi la facultate va furati pupici pe obraz si priviri pe furis.
Mai mult curaj, ca asa ramaneti cu uitatul si senzatia dar cum ar fi fost daca?!
Daca el e mai papa-lapte fi tu mai indrazneata ca nu cade cerul.

| Șurubelniță a răspuns:

E foarte probabil sa te placa. Am si eu o intrebare totusi, din ce cauza relatiile s-au racit in momentul cand cineva v-a etichetat spunand ca sunteti un cuplu frumos? L-ai evitat? El te-a evitat?
In plus, conteaza daca te arati si tu interesata de el. Daca doar el se baga in seama cu tine iar tu nu faci acelasi lucru nu poti sa ai pretentia ca el sa continue sa se poarte la fel cu tine, trebuie sa ii dai si tu cateva motive pentru a-l determina sa-si manifeste interesul fata de tine.
Daca faci acest lucru iar el nu isi schimba atitudinea, daca relatia nu revine la cea dinainte de a se raci atunci eu zic ca si-a pierdut interesul fata de tine.