| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca incep sa ma indragostesc si sincera sa fiu, mi-e teama. Mi-e teama pentru ca acel baiat e genul de baiat dupa care se tin multe fete. E din acelasi liceu ca si mine, in clasa alaturata, suntem de-o seama(17 ani). Nu imi pare genul de baiat care sa caute sa stea cu cat mai multe fete sau sa fie,, smecher". L-am vazut de cateva ori intr-o saptamana, in special zilele acestea. I-am zambit subtil, m-am uitat pe furis la el, iar cand trecea pe langa mine se uita la mine(in ochii mei, daca am vazut eu binelaughing ), iar eu la el. Azi, stateam intr-un capat al holului, iar el in celalalt capat, la usa clasei lui si se uita la mine, iar in curtea scolii, privirile ni s-au intalnit din nou si s-a uitat fix in ochii mei in timp ce treceam unul pe langa celalalt.

Cum as putea sa-i atrag atentia? Nu am facut cunostinta,, oficial". Probabil el nici nu stie cum ma numesc. Eu i-am aflat numele intamplator azi dimineata, cand il striga un baiat.
Ce ma sfatuiti sa fac?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asta e tineretea! Te indragostesti de un baiat pe care nu stii nici cum il cheama si ceri sfaturi ce sa faci! Priviti-va si zambiti-va reciproc pana face el primul pas. Pana atunci culege informatii despre el si ai grija sa fii mereu pe langa el sa nu-l fure altcineva.

| Anemona2020 a răspuns:

La fel patesc si eu imi place de un baiat de la scoala din cls alaturata si mereu cand ne privim unul in ochii altuia el zambeste dar eu as vrea dar nu po imi rusine...