| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita pentru cine ma ajuta...prietenul meu mi-a zis ca e o persoana ambitioasa, care cand isi doreste ceva face multe sacrificii sa obtina, de aceea m-a pus si pe mine pe ganduri in legatura cu relatia noastra.Ma tot gandesc ca poate el vrea sa faca sex cu mine si apoi sa ma lase, de asta mi-e teama mie, el se comporta ff frumos cu mine, ma respecta, ma suna, ne vedem des, toti stie ca sunt cu el si e tandru cu mine, dar ma tot gandesc ca daca nu cumva isi doreste mult sa faca sex cu mine ca stie ca sunt virgina si de asta poate e cu mine, el fiind ambitios poate se preface ca ma iubeste ca sa isi atinga scopul, oare ce sa cred? Cum as putea sa vad daca se preface sau chiar ma iubeste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce isi doreste el ci ceea ce vrei tu...intr-adevar comportamentul lui poate deriva si din dorinta de a fi primul...supune-l la un test care da rezultate(cel putin din punctul meu de vedere) AMANA CAT MAI MULT in sensul ca in momentul in care face o miscare "nepotrivita" incearca sa eviti dar in cel mai subtil mod posibil. daca te iubeste va avea destula rabdare pana la" pasul cel mare". Cat dureaza testul?
?
...asta depinde doar de tine...in momentul in care vei fi absolut sigura ca te iubeste

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu mai da alte sensuri cuvintelor lui ca asa fac si eu si ma macina gelozia si toate cele...
Nu ai incredere in tine si cu timpul o sa devi o paranoica de nota 10!
Te iubeste sau nu, ce mai conteaza... tu il iubesti, el te respecta...gandeste-te ca si tu il folosesti pe el:innebuneste-l si tu pe el, poftim! Daca rezista, e de bine.

| Alisa a răspuns:

Ai dreptate sa iti fie frica, dar gandeste-te ca el te iubeste... Te asteapta de ceva timp si cred ca inca te va mai astepta destul, ca te iubeste si nu vrea doar sex de la tine... Ne-ai spus atatea despre el, ceea ce face, cum se comporta, si gandeste-te si tu, ce baiat ar mai fii suportat atata, daca nu unul care chiar te iubeste cu adevarat.

| mihaa a răspuns:

Toate cele 64 de intrebari sunt cu referire la prietenul tau, ai primit sute de sfaturii, chiar nu se leaga nimic de tine? iti mai pozice atit, cu mentalitatea ta maicuta la manastire ajungi, orice in viata are riscul ei si eu cand m-am maritat, puteam zice ca sotu nu ma iubeste jk doar ma fffff si ma lasa cu burta la gura dar din fericire nu am avut gandireea asa joasa ca si tine, totul depinde de tine, tu il cunosti cel mai bine pe prietenul tausi e bine ca este ambitios, asa inseamna ca stie ce vrea de la viata si este cu picioarele pe pamint si va fi si un bun gospodar

| *Lyttle.me* a răspuns:

Depinde la ce se refera el ca e ambitioshappy
Asta nu inseamna ca ti-a spus-o pe ascuns ca tu sa crezi ca vrea sa faca s*x cu tine. Iti spun ca daca te suna, va vedeti des, e atent cu tine, tandru nu cred ca se foloseste de tine. Incearca sa-i castigi increderea sa vezi mai mult ce vrea de la tine si obtii raspunsul final... Poti observa ceea ce vrea si din gesturile lui.desi eu cred ca te iubeste, dar n-am de unde sa stiu in totalitate. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| vali_6207 a răspuns:

Pai in primul rand ti-a cerut sa faceti sex?, in al doilea rand daca e prea insistent cu sexu nu ceda asa usor spune-i ca nu esti pregatita iar dk tine la tine cu adevarat nu va conta ca nu vrei atunci pe momentul ala sa faci sex ci cand vei fi u pregatita. Sincer eu unul nu asa prefera sa stau cu o fata doar ca e ea virgina si trebuie sa fie a mea, nu te-ai gandit ca poate tine foarte mult la tine si deoarece esti virgina si nu ai mai fost cu alti baieti, deci e un lucru bun ca nu ai fost o parasuta scuze expresia dar asa stie ca nu esti ca si alte fete, esti mai speciala si de aceea e cu tine pentru ca te iubeste si tine la tine. Asa ca ai grija ce faci si dk o sa se intample nu uita sa te protejezi.

| mariaw a răspuns:

Astfel de intrebari denota lipsa de siguranta in tine. De ce sa-ti faci ganduri negre inainte sa fie cazul? Poate baiatul chiar te iubeste. Nu mai fi asa suspicioasa pana la dovezile contrarii si bucura-te de relatia voastra. Si apoi, nu se va intampla nimic din ce nu vrei sau din ce nu dai curs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este teama ta de fapt? Sa nu fii parasita dupa ce i te vei darui, nu? O data si o data tot va trebui sa te daruiesti din iubire. Viitorul e irelevant, omul e schimbat-or si nu stii niciodata ce va fi maine.Nu esti singura fata care a interpretat vorbele prietenului ei in acest mod. Eu am fost in aceiasi situatie ca si tine, numai ca eu mi-am dat seama din timp ca el nu ma iubeste si ca numai asta vrea si l-am parasit. El nu a luptat pentru mine si m-a lasat sa plec, fapt ce denota ca nu el era persoana potrivita si ca nu ma merita, in ciuda iubirii pe care eu i-o purtam. Nu prea ai cum sa vezi daca se preface sau nu. Trebuie sa fii tu sigura pe tine si sa-l citesti, sa citesti in ochii lui afectiunea lui pentru tine, iubirea care zice ca ti-o poarta. Acum depinde si de cat timp sunteti impreuna si cati ani aveti. Daca sunteti de mult timp impreuna, si el asteapta fara sa faca presiuni asupra ta, da, este o dovada de iubire din partea lui. Este normal pentru el sa te doreasca, este si asta unul dintre scopurile lui, dar asigura-te ca alaturi de acest scop exista si cel de a ramane langa tine si a te iubi in continuare. De obicei poti citi un barbat cand se preface ca te iubeste... o simti adanc in inima ta. e un sentiment ciudat, cand nu te simti implinita si stii ca ceva nu e in regula. Cel mai bine e sa discuti serios cu el.