| claudiarebecca a întrebat:

De cand intru pe acest site observ ca se discuta intens despre dragoste si sex: cand e mai potrivit sa iti incepi viata sexuala, metode contraceptive, sarcini nedorite, daca doare sau nu... totusi nu intreaba nici o fata cum sa aiba orgasm... chiar asa... aveti toate?

Răspuns Câştigător
| cribus a răspuns:

Si daca ar intreba...stii cum e... teoria e usoara practica ne omoara!

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai nu intreaba tocmai pentru ca au o anumita conceptie despre sex, cum ca se face mai mult la cererea barbatului, daca el vrea fara prezervativ ca GARANTEAZA ca tipa nu ramane, e ok, daca ii spune ca daca nu face sex ii explodeaza un vas pe creier si il cred... Orgasmul pare optional. Mie nu mi se pare; cred ca un act sexual reusit se incheie cu un orgasm. Dar asta e doar opinia mea.

auran
| auran a răspuns:

Poate ca nu de fiecare data

| LoryM22 a răspuns:

Claudia, viata sexuala o incepi cand te simti pregatita de acest pas, ca medtoda contraceptiva, cel putin din punctul meu de vedere folosesc prezervativul, nu m-a convins niciun doctor pana acum ca anticonceptionalele-pilune sunt bune si nu au efecte secundare, nu am avut pana acum probeme si evit cat pot sa nu am o sarcina nedorita, insa daca se va intampla atunci e un semn si evident voi pastra copilul si nu voi ajunge niciodata la avort, am avut multe de invatat de la persoanele care au facut acest lucru-avortul si acum se caiesc de ani de zile.De durut cred ca doare cel mai mult sufetul ca ti-ai omorat propriul copil, rana care nu cred ca se va vindeca. Iar referitor la orgasm nu toate fetele simt asta chiar daca corpul lor percep senzatia psihicul nu simte asa zisa placere.

| andreutz a răspuns:

Iti zic eu care e problema claudia. unele s-au obisnuit sa mimeze orgasmul atat de des, incat se pacalesc singure...nici ele nu mai stiu cand e real si cand se prefac laughing
P. S sper ca se va trata ca atare gluma...sa nu-mi sariti iar in cap ca v-am insultat big grin

| claudiarebecca explică:

Lorely, imi place raspunsul tau dar cred ca ai raspuns la alta intrebarewinking se mai intampla

| claudiarebecca explică:

Intrebarea e daca aveti sau nu. "cum" tine de fiecare persoana in parte. vazusem un articol pe un site - cum sa ai orgasm - si m-am amuzat citindu-l. oricum statistic doar 25% dintre femei au.

| rita a răspuns:

Parerea mea, nu intreaba nici o fata pentru ca depinde de partenerii lor cat de mult le iubesc si vor sa le faca fericite / implinite. k barbat cred ca poti face multe daca iti doresti k partenera sa fie fericita. in concluzie, depinde in principal de barbat. apoi de aman2.de relaxarea ta, de starea voastra de spirit, de cum va simtiti impreuna, intr-un cuvant, multa comunicare & iubire!

| pisika a răspuns:

Sunt fete care nu stiu ce e acela orgasmul.pe asta nu ai stiut-o?
le iau si ele pe rand.winking imi intai cu unceputul.cand aud de un termen necunoscut, se informeaza de pe site-uri.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa avem ...sau daca avem? daca nu ai ar trebui sa inveti singura cum sa ai, sa te redescoperi si sa vorbesti cu prietenul despre lucrul acesta. daca avem? majoritatea avem chiar daca nu tot timpul, starea psihica, stresul uneori te influenteaza negativ.si la baieti se intampla acelasi lucru, pot avea un orgasm fara a ejacula au invers.

| alexandra_4466 a răspuns:

Normal dupa mintea mea e sa-ti incepi viata sexuala la 16 17 ani cel mult, bine ca acum daca spui ca i 17 ani si spui k esti virgina nu te crede nmn pentru ca asta acum nu mai e normal, am obs k sexu a devenit ceva normal ciudat dar asa e.orgasm au toate fetele, poate ca ele nusi dau seama cand au dar e ceva normal sa ai...nu inteleg faza cu sarcian nedorita daca doare probabil k te gandesti daca facia vort daca doare din cele auzite am auzit k da doare, dar ksa nu ai surprisa sa ramai gravian sunt atatea metode:1-prezervativele stiu ca nu se fol dar cel mai bine e anticonceptionale si multe alte metode