| p3dro5 a întrebat:

De cat timp este nevoie pentru a ajunge femeia la orgasm si cat timp dureaza?

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Depinde de femei, unele se excita repede si termin greu (40min) altele termina in 10 minute.
Preludiu conteaza cel mai mult.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De la cateva secunde,pana la niciodata,e foarte relativ.
Daca femeia isi cunoaste organismul sau nu,daca a mai ajuns la orgasm sau nu,daca stii cum sa o aduci la starea de dinaintea orgasmului,etc.
Sunt femei care n-au avut un orgasm niciodata,sunt femei care, cu un preludiu potrivit, pot ajunge la orgasm in cateva zeci de secunde.
Asadar, nu depinde numai de tine, depinde si de femeie.

| Miauti a răspuns:

Durata orgasmului;
barbati - 3-15 secunde (poate ajunge la 30 de secunde (la unii)
femei -20-30 secunde

| darrio2007 a răspuns:

Difera de la femeie la femeie.Sau,in special, cat esti de bun la preludiu.Sunt femei care nu au toata viata orgasm. Oricat ai incerca tu ca barbat.

| Madayna a răspuns:

Depinde de fiecare femeie, unele pot ajunge in 2-3 minute iar altele in mai mult timp.

| SorinTudor a răspuns:

Depinde poate ajunge in 5 minute sau in jumate de ora, o ora laughing