| Markusfrtt a întrebat:

De cateva saptamani am observat ca o fata ma place. Eu asa am inteles din comportamentu ei, Se uita/se uita insistent la mine, apoi cateodata imi lasa com la o poza. I-am lasat si eu, dar nu m-am bagat in seama cu ea. O cunosc de ceva timp si ea la fel, bine nu am vorbit sau ceva, dar am vazutot mai mereu, treceam unul pe langa altu mai mereu. Acum de o luna poate mai mult. Am observat ca se uita insistent la mine, imi mai lasa cate un com la o poza. Apoi am inceput sa-i las si eu. Au mai fost cateva faze in care mi-am dat seeama ca ma place. Acum ma mai joc cu ea din trecere uneori, tot ea cam face gesturile astea =D. Acum insa m-am hotarat sa ma bag in seama cu ea pe facebook. M-am bagat dar nu am prea vorbit mult pentru ca nu am prea avut ce sa vorbim. Insa ma gandesc ca acum ar fi prea tarziu sa sper ca intre noi ar putea fi ceva pentru ca un alt baiat o mai place si el. El din cate vad a facut primul pasul catre ea ( sa zic asa ). Iii lasa com pe la poze si ea la fel. Ba chiar au mai facut si cate o poza si au fost la suc. El o place sigur. Si ma gandesc ca ar putea fi prea tarziu sa mai sper. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Sa incerci sa o inviti si tu. Si cand va intalniti, sa ii oferi o floare. Si sa ai grija sa ai subiecte interesante de discutat cu ea. Afla ce-i place (poate a scris pe fb). Daca nu actionezi, fata te considera ori dezinteresat ori prost de-a dreptul.

| Skilline2012 a răspuns:

Ce-ti pasa tie ca o mai place cineva? Fii tare! Vorbeste cu ea si eventual un prim sarut ar merge perfect (nu trebuie neaparat sa decurga totul ca la carte, sa stai sa vorbesti mult cu ea inainte etc.) Incearca sa o cunosti cu adevarat si dupa sarut-o direct, fetelor le plac baietilor indrazneti.

| Allina1 a răspuns:

Hei...pai uite fi dragut cu ea, bag.o in seama, fa.i complimente.fa ceva ca sa poata ramane cu gandul la tine...du-te la ea si saruto...fi dulce..baftawinking