| eudoareuuuu a întrebat:

De ce am sfarcurile foarte mari ma refer cum este sanul la mijloc unde e rotundul acela e foarte mare si inchis la culoare nu cel unde ar venii lapte pe margine ma refer nu prea stiu cum sa va explic dar e mare la mine rotundul acela si rosu am vazut la alte fete ca cat un cerculet mic au pata aia de rosu ar trebui sa ma ingrijorez sau? am 17 ani.happy? multumesc sper sa nu ma jigniti dar nu stiu cum sa ma exprim sa intelegeti multumesc.mult

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Accepta te asa cum esti, zi mersi ca nu ai boli cronice, lasă forma sînilor, multumeste i lui Dumnezeu ca in rest esti sanatoasă.De unde esti?

| corbulalbrosu a răspuns:

Partea mai inchisa la culoare adica acea zona pigmentata care se afla imprejurul sfarcului/mamelonului de la nivelul sanului, de culoare roz-maronie, care contine si mamelonul/sfarcul se numeste AUREOLA MAMARA. In cazul in care aureolele mamare de pe sanii tai sunt prea extinse se poate interveni printr-o interventie chirurgicala de corectie a mameloanelor marite si areolele prea extinse sau voluminoase, care pot fi de natura genetica sau se pot dezvolta in urma alaptarii. Mamelonul si areola fac parte din anatomia sanului, avand un rol in aspectul estetic cat si functional al sanilor. Multa sanatate.

| ywar a răspuns:

Poze, bagaaa poze sa vedem!

| horansgang a răspuns:

Cică depinde de pigmenți.

| Cosmin4Fit a răspuns:

Poze sau nu te credem! happy Glumesc

Tzatzele tale sunt cu siguranta foarte misto, ca toate celelalte tate de femeie.

Nu te rusina, daca unui baiat nu ii va placea, sigur va fi altul care te va place exact asa cum esti.

E ceva genetic, asa te-ai nascut, nu are sens sa te gandesti la asta, pentru ca nu poti schimba nimic.

Daca ai cercurile alea mai mari, probabil si marimea ta la sutien este destul de voluminoasa.

Tot ce poti sa faci este sa te mentii in rest in forma ca sa fii mereu sexy. Fa sport. Baga si flotari, nu-ti fie frica de ele, ca nu sunt doar pentru barbati.

Iti intaresc muschii pectorali isi iti tonifiaza usor sanii.

| anonim1aaa a răspuns:

La fel si la mine, nu stiu ce sa fac