| Markusfrtt a întrebat:

De ce ar incerca o fosta amica (sa zic asa ) sa imi faca ciuda, sa ma faca gelos.Sunt 100 % sigur ca vrea sa-mi faca ciuda pentru ca incerca asta cu un prieten foarte bun de al meu, iar faza e ca face asta numai cand sunt eu in preajma.(ii spune ca il iubeste glumeste cu el, ba chiar sa si s-a prefacut ca la pupat, de fata cu mine). Cand eram amici eu m-am indragostit de ea. Dupa ceva timp i-am spus ca m-am indragostit de ea dar nu am vrut sa-i zic neaparat. Dupa ce ianm zis ca o plac ea a inceput sa ma ignore( am inteles de ce).Nu a mai vrut sa fim amici.Eu i-am respectat decizia si 2 luni si ceva nu am vorbit deloc cu ea nici acum nu vorbesc si nici n-am bagat-o in seama deloc. Iam respectat decizia. Ce nu inteleg eu e de ce incearca sa imi faca ciuda dupa atata timp cand sentimentele mele au cam disparut.Nici de suparat nu cred ca am suparato cu nimic pentru ca nu am incercat nici o clipa sa fac asta. Deci care credeti ca ar fi motivul de face asta?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate vrea sa te intorci cu ea dar asa ceva numai copii mici fac, continua sa fi cum crezi ca ti se pare bine si vezi ce rezovi cu sau fara ea ramai in functie de decizia ta. Daca o mai lasi mult sa faca asa poate isi da drumul si zice ce vrea cu adevarat de la tine sau poti sa pleci cand e in preajma ta si vezi ce face daca vine dupa tine sau daca arunca priviri largi in spatele tau.

| Markusfrtt explică (pentru mgtow):

Probabil orgoliul nu o lasa sa faca asta, iar pentru asta apeleaza la mijloace mai putin bune pentru ami atrage atentia, sperand ca tot eu sa ma intorc la ea. Am mai p[us intrebarea si uni mi-au zis ca ea vrea sa ma faca sa nu o mai plac, dar nu cred pentru ca eu nu i-am dat nici un semn ca o mai plac si mai ales de ce ar incerca sa ma faca sa nu o mai plac dupa aproape 3 luni putea sa o faca atunci cand i-am spus nu acum tongue.Deci nu cred ca ea incearca sa ma faca sa nu o mai plac

| mgtow a răspuns (pentru Markusfrtt):

Da dar tu arata-i ca esti indiferent sa nu te vada ca mergi dupa fusta ei daca vrea ea sa vina la tine laughing

| zaratu a răspuns:

Sa se joaca cu mintea ta sentimentele tale

| DyanneDyyD15 a răspuns:

Sa te faca gelos, sa se joace cu sentimentele tale, sa isi bata joc de tine...