| varcolaccc a întrebat:

De ce baietii trebuie sa facă primul pas? Daca o fata iubeste un baiat nu ar fi normal sa faca si ea primul pas? Am auzit si chesti de genu : Daca astepti sa iti sara fete in brate o sa ramai forever alone... Asa si o fata daca așteaptă nu poate rămâne forever alone. Sau ca fetele vor baieti puternici laughing Si dupa sfârșesc. umilitewinking, batute, Sau respectivu de tupeu ce are rămâne chel in gura. Cunosc caz. Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Nu trebuie să facă băieţii primul pas, crede-mă aşa sunt învăţate multe fete şi se pierd şanse păcat.
Tot respectul pentru fetele care nu aşteaptă ca băieţii să facă primul pas, de fapt dacă vrei ceva cu adevărat faci tu primul pas că doar nu mori.

Dar din greşeli învăţăm.

8 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Eu una sunt de acord cu tine! Adica poate el nu va face primul pas niciodata dc eu sa nu il fac? Ce am de pierdut? Normal ca depinde FOARTE mult de felul baiatului de a fi! Stiu baieti, de fapt asa sunt majoritatea! Aflii ca ii placi si incep sa isi bata joc, altii incep sa se poarte frumos happy
Deci eu una as face "primul pas"doar daca sunt sigura ca nu isi va bate joc! Dac
nu, ori astept, ori ma dau pe inabordabila

Răspuns utilizator avertizat
| MetalHead04 a răspuns:

E o prostie, eu mereu am facut primul pas dar degeaba.

| varcolaccc explică (pentru MetalHead04):

Probabil nu ai gasit persoana potrivită. Crede-ma ca pana la urma vei găsi pe cineva sa te iubeasca si cu, calitati si cu defecte. Si acea persoana va fi foarte norocoasa.

| pacemaker a răspuns:

Sunt abordat des de fete prin facultate sau unele imi lasa numarul lor scris pe te miri ce, mie nu mi se pare ca fetele ar fi mai rusinoase in a face primul pas.

| tueusirestullumii a răspuns:

Buna...
Poi tu ca fata nu ii poti zice unui baiat ''Vrei sa fii cu mine?''
Te vei umilii. iar daca va raspunde cu ''DA'' la intrebarea ta fii sigura ca isi va bate joc.Lasa`l pe el sa iti zica asa vei fii convinsa ca si el te va place macar cat de cat. Daca tu ii vei spune ''vrei sa fii cu mine'' te va considera proasta mai ales daca ii pui pe tava inima ta.intr`un final el iti va intoarce spatele si va rade de tine.
Dee aceea baietii trebuie sa faca primul pas.

| varcolaccc explică (pentru tueusirestullumii):

Nu stiu ce sa zic intr-un fel ai dreptate in alt fel nu... Nu toti baieti sunt la fel si nu toate fetele sunt la fel...