| Fllly a întrebat:

De ce cand vorbesc cu cineva pe internet nu merge, adica eu il aud dar el nu pe mine si de ce camera se vede invers adica ma vad cu capul in jos(camera e incorporata in laptop). Care stie sa ma ajute sa rezolv problema? funda:*

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CAMERA SE VEDE INVERS - Deschizi Messengerul -> deschizi camera -> apoi intra la meniul Messenger -> Preferences. In fereastra noua mergi in stinga la Webcam sau Video (depinde de versiune) Iti va aparea in dreapta sus un buton -> Camera Settings. Cauti optiunea mirror, flip sau invert si incerci sa bifezi/debifezi apoi ->click pe Apply-->OK
Pengtru sonor intra pe messenger deschizi o fereastra de convorbire cu un prieten ->click pe Help-> Setup Video and Voice->aici faci setarile cu NEXT (in prima fereastra vorbesti tu pana iti apare un vazut verde apoi click ->Next...si tot asa pana termini setarile de video si voce.
Bafta!

neluL
| neluL a răspuns:

Pentru messenger 11 cauti in Messenger -> Preferences -> Webcam Broadcast.

| AlaDyn172 a răspuns (pentru neluL):

Dar de ce nu ma lasa sa dau ca si eu am problema asta ca mi-am reinstalat windowsul... si nu ma lasa sa dau Webcam Settings e invizibila... daca e ceva da-mi add: Name1_Elvis@Yahoo.Com! Te Rog!

| neluL a răspuns (pentru AlaDyn172):

Ce fel de webcam ai? E incorporat? Ce sistem de operare? Driver ai instalat la web? Aici merge camera?
http://www.testmycam.com/ daca iti apare allow si deny inseamna ca ai instalat webcam-ul

| AlaDyn172 a răspuns (pentru neluL):

Da imi apare allow si deny dar ma vad cu capu jos adica invers

| neluL a răspuns (pentru AlaDyn172):

Deschide camera cu un prieten si apoi nu o sa-ti mai apara Camera Settings invizibil.
SAU o varianta software http://queen-soft.blogspot.it/......ebcam.html