| timidu89 a întrebat:

De ce credeți ca sunt atâția tineri virgini? Care e cauza?

28 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Religia

| RAY a răspuns:

Datorita faptului ca mamele noastre nu au făcut alegeri bune, pentru ca se vrea natalitate mare, bărbați câștigau mai mult sau le propunea părinti bărbați, femeile nu puteau învață, era mult misogism, sunt multe motive, dar acceptate si fa ceva cu viata ta, a fii virgin nu este mai grav ca a fii orb, paralizat, a avea cancer, eu îmi mențin părerea, cei mai mulți vor fete frumoase ei fiind urați si da înțeleg de ce sa stai cu una urata

| Mosotti a răspuns:

Dar de unde ideea ca-s atatea tineri virgini?! Ai facut tu sondaj? 96 % sunt cuplati inca de pe la 16-18 ani.
Doar aia cu probleme nu.

| timidu89 explică (pentru Mosotti):

Asa zic ei pe TPU =) eu nu știu dacă mint

| timidu89 explică (pentru Mosotti):

Și eu m aș cupla, dar nu ma mai vrea nici una asa...

| Mosotti a răspuns:

Pai nu stie cauza, multi nu stiu, pe bune zic.
Un ex f clar e prietenul meu care la 40 zi ceva de ani e tot virgin, iti zice "aaa domne, eu ma consider un tip misto, dar nu am nimerit pe aia potrivita pentru mine".
Nu pricepe ca are o mare problema pe care i-am si zis-o, si tot nu realizeaza.

Asa ca ce te mira? Unii stiu, multi nu stiu cauza.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Mosotti):

Da stiu am auzit de tine pe site-ul asta footi in stanga si in dreapta saptamana, hai salut seara faina

| Mosotti a răspuns:

Lasa pe mine, ca eu am avut o problema de sanatate din adolescenta, am recunoscut si pe aici ca am fost bolnav, ca nu prea am atras, eu imi dau seama de ce.
Nu am zis niciodata ca f in stanga si in dreapta.
Dar eu zic de astia care nu se prind si is sanatosi aparent.

Nu a fost gras deloc prietenul, ci slab, face miscare gen alergare si plimbare, dar na, nu arata atactiv la figura si nici la corp (adica nu e ceva lucrat corpul ala), asta e adevarat, are munca bine platita, casa, masina.
Dar are probleme de socializare, emite un aer de aroganta, si are o gandire mai aparte, mai diferita de ceilalti, in sens ca la multi nu le place.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Mosotti):

Off topic putin, dar wtf, prietenul ala al tau mi-ar putea fi geaman din ce mi-ai zis, ca fix asa sunt si eu(doar ca eu nu ma consider "misto"), dar eu am doar 19 laughing!

| Mosotti a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Pai aia e, din cauza anumitor probleme ca si la tine, si la prietenu, nu aveti gagici, insa tu mai ai ceva sanse ca ai 19, el la peste 40 ce sa mai zic...

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Mosotti):

Mda, ideea e ca am intrat la o facultate de fete(Litere) unde sunt aproape 200 de fete doar la sectia mea! Daca nici acolo nu gasesc, e clar ca fizic nu atrag deloc(zic asta pentru ca n-am probleme cu socializarea, ca pe alea le-am rezolvat la psiholog).

| Mosotti a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Daca nu atragi, aia e, ghinion! Daca ti-ai rezolvat problema de comportament, e clar ca fizicul e problema.
O sa gasesti tu una mai in colo, dar nu o sa-ti placa tie cum arata probabil, dar te vei si insura cu ea, vei avea si copii, deci mai ai rabdare, ca dupa o anumita varsta conteaza ceva mai putin fizicul, dar tot conteaza.

Cine arata bine si e si sociabil si stie sa se poarte, din liceu nu scapa neagatat, nu apuca facultatea fara gagica.

Sa vedem cum o fi cu 200, sa ne zici! Eu pastrez topicul asta la bookmarks, si prin toamna te intreb, prin decembrie.

| LordCristobal a răspuns:

Ar fi mai multe explicații aici.
1. Timiditatea poate fi un factor care îi împiedică pe mulți tineri sa întreprindă activități sexuale.
2.Sexofobia adică mai sunt cazuri de tineri care pur și simplu le e frica sa facă sex și nu îndrăznesc să își învingă temerile.
3.Lipsa de interes față de sex, am întâlnit mulți oameni care nu dau doi bani pe activitatea sexuala și care nu sunt atât de fascinați de a avea o partida de sex.In acest punct as mai putea adăuga că sexul nu pare să fie o preocupare așa mare pentru generația noastră față de generația anilor '80-2000 care efectivă era inebunita după sex și petreceri.
4.Singuratatea,mulți tineri prefera și se descurca destul de bine in singurătate și au activități productive și sexul nu e prioritar deloc.
5.Selectivitatea,adică unii tineri sunt atât de selectivi încât nu au găsit persoana potrivită pentru a face sex.In cazul asta unii tineri nu își pot oferi trupul atât de ușor oricărei persoane.
6.Greutatile de zi cu zi îi fac pe mulți tineri sa nu fie îngrijorați că sunt virgini.
7.In cazul băieților ar mai fi teama de a lăsa o fata gravida.

| Mosotti a răspuns (pentru LordCristobal):

1 - Nu neaparat timizii intre ei au relatii, cat invers, un timid cu o netimida, sau timida cu un netimid, deci timizii si timidele okey care au sanatate psihica si psihologica si arata bine, au relatii cam toti.
Aia cu, ca timizi n-au relatii, e vrajeala, daca esti timid si arati bine in primul rand, dar apoi mai stii si sa te porti, vin netimidele la tine, nu scapi inca din liceu.

2 si 3 - doar oamenii cu probleme psihologice dezvolta sexofobie, si tot oamenii cu mari probleme psihice sau psihologice nu au interes fata de sex, cine nu ar avea interes pentru o placere? Pai nu are pentru ca pentru ei nu e placere.

4 - Adevarat ca exista oameni carora le place sa fie singuri dar putini, iar aia cu dezinteresul pentru sex se leaga de punctul 2 si 3. Insa nu faci o relatie doar pentru sex, o faci si pentru sa te iubesti, sa te imbratisezi, sa te alinti, sa ai cu cine iti petrece timpul, sa comunici, sa te intelegi, etc.

5 - Aia cu selectivitatea, in mod normal un om cu cap stie ca nu poate gasi o persoana cu tot ce vor ei, iti mai iei si din alta parte ce nu are partenerul, de ex daca nu ii place sa mearga la film, mergi cu un prieten la film si ea face altceva, aia care vor ca partenerul sa aiba tot, raman singuri. Un om echilibrat nu vrea tot, ca stie ca nu se poate.

6 - Greutatile de zi cu zi n-ar trebui sa opreasca in a dori o placere numit sex decat daca nu simt ei acea dorinta adica punctul 2-3-4.
Pai si gunoierii au parteneri, deci si aia cu muncile cele mai grele, si aia de curata canalele.

7 - Aia cu graviditatea se rezolva prin protectie.

Si ai mai uitat punctul 8. Din cauza ca nu arata deloc atractiv, nu prea sunt doriti de mai nici o tipa, si poate si din cauza problemelor de comportament si sociabilitate.

Ce concluzie tragem? Ca virginii au in primul rand mari probleme psihologice, adica doar oamenii cu probleme ajung asa.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Ce concluzie tragem? Ca virginii au in primul rand mari probleme psihologice, adica doar oamenii cu probleme ajung asa.

consider ca nu este adevarat, si newton era virgin

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai presupui ca ai trecut proba fizica macat cat de cat, raman celelalte probleme.
Ca daca n-ai fizic deloc, e clara treaba si nu se mai comenteaza mai departe.

Ca daca...ai o gandire gen (cum am auzit) "aaa pai eu vreau una care sa aiba facultate pentru ca mie imi plac oamenii care au facut ceva in viata", adios!
Ca un om sanatos la cap stie ca oricine care are o meserie a facut ceva in viata.

Sau tot persoana aia "aaa, daca nu ii plac ei filmele si ii place doar sa citeasca in loc si de filme, nu e in ordine cu ea domne, e clar". Adica daca nu era ca el, gata, e defecta.
Deci le respinde indiferent cum arata el. Deci caz concret stiut de mine.

Sau aia vorbeste de ex despre sa zicem cum a fost la munte unde s-a dus ea, si ala in timp ce discuta aia de asta, zice "laptopul tau e misto, de unde l-ai luat?".
Pai asta e lipsa de respect.

Astea is probleme psihologice, astia raman virgini din cauza lor, si tot ei se mira "n-am gasit domne ce mi se potriveste, arat okey, am casa, masina sal mare, ce dracu e?".

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Eu de ce nu am iubita?

| LonelyGuy07 a răspuns:

Un virgin intreaba pe un site care e cauza de sunt atatia virgini - foarte tare intrebarea asta moor laughing)

| Mosotti a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Pai si un virgin poate intreba care e cauza de is atatia virgini, caci nici el nu stie cauza, vede ca nu are gagica, dar nu stie cauza, o ia ca nu a dat de persoana potrivita.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Aspectul fizic

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Si fizicul, dar si comportamentul, sociabilitatea.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Nu iti da nici una nici o sansa daca nu treci testul aspectului fizic

| Genevaaa a răspuns:

Cred ca cauza este instabilitatea oamenilor in general, ca exemplu poti intalni o persoană dar dupa 3 4 luni de prietenie să isi gaseasca alt grup si sa nu mai ai vorba (mi s-a intamplat asta prea des)
Ba probleme de incredere...
Poate ca pe vremuri era altfel, fara atata tehnologie, te bagai cu cineva in seama si chiar ramaneati apropiați. Si nu era nici atat de usor sa barfesti (ca acum cu pozele, santaje etc)

| inhalingbag a răspuns:

Pai... tinerii din ziua de azi nu vor să devină părinți, ca prin logica lor ca daca se *** si daca sperma ajunge in vagin, atunci un bebe se naște si ei vor deveni părinți, tinerii de acum' nu vor asta

| Danny28 a răspuns (pentru inhalingbag):

Pai cine mai vrea sa devina parinte in situatia in care cresc facturile pe zi ce trece, traiul e mai dificil si salariile sunt la pamant?

| inhalingbag a răspuns (pentru Danny28):

Asta ziceam si eu, de aia populația e in scadere

| marius123t a răspuns:

League of legends