| anonim_4396 a întrebat:

De ce dupa ce i-am spus ca imi place de el in mesaje si m-a refuzat, a incercat sa continue conversatia cu mine.Si a doua zi cand ne-am vazut el a venit la mine si m-a intrebat ce fac.
Intrebarea mea aici e, de ce se comporta mai dragut cu mine decat inainte? Si tin sa mentionez ca inainte cu aproximativ doua luni ma placea dar dupa ce a venit fosta lui in tara si a stat o luna jumate cred ca acum ii place de ea.

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E complicat, pentru ca pot fi mai multe variabile in ecuatia asta.
Poate fi valabil ceea ce a scris psyclepath sau poate gandeste in perspectiva, incercand sa te pastreze asa ca pe o "roata de rezerva", pentru vreun moment cand va ramane "pe uscat", iar tu vei fi o optiune mai buna decat l@ba.
Depinde foarte mult de ce fel de om e el.
In ce fel te-a refuzat? Esti sigura ca a fost un refuz sau poate a avut o reactie stangace, nestiind cum sa-ti raspunda pe moment?

| Emma18P a răspuns (pentru wildthing):

A spus ca:"imi pare rau dar ma gandesc la altcineva"

| wildthing a răspuns (pentru Emma18P):

Mda, nu stiu ce a gandit el cand ti-a spus asta, dar si eu am folosit exact aceeasi replica intr-o situatie similara. Ma gandeam intr-adevar la altcineva? Nu, dar nu puteam sa-i spun direct ca nu ma simt atras de ea, pentru ca era o fata finuta, ma si simteam flatat de faptul ca ii place de mine si nu voiam sa-i ranesc sentimentele. De aici poti sa-ti tragi niste concluzii.

| VoidEternal a răspuns:

Probabil se comporta mai frumos cu tine decat inainte pentru ca se simte vinovat ca te-a refuzat. Poate ii place compania ta dar nu vrea o relatie in momentul asta. E posibil si ca fosta lui sa joace un rol aici. Mai este inca in tara?

| Goddessss a răspuns:

Nu vrea sa te facă sa te simți prost

| Anonim5695 a răspuns:

1. Ori tine mult de tot la tine si nu vrea sa va stricati prietenia pentru ce ai spus ori 2. Te place si el dar nu poate sa aiba o relatie cu tine din diferite motive si se simte vinovat. Nu iti strica prietenia cu el si lasa lucrurile sa vina de la sine

| alexTHEbombăr a răspuns:

Vrea sa te duca la produs in germnaia