| aspirina a întrebat:

De ce este atat de greu sa o convingi pe o fata sa faceti sex?

Răspuns Câştigător
| ShineMe a răspuns:

Pai sex nu stiu daca ar fi foarte rational.Mai bine incearca sa faci dragoste.Sexul il faci de plictiseala. Dragostea o faci cu pasiune. Oricum succes.Incearca cu o cina romantica niste lumanarele o sampanie sau vin rosu muzica lenta.

29 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru ca ea risca sa ramana insarcinata, si nu baiatul!

| Bacemi a răspuns:

De obicei fetele vor o relatie serioasa, de lunga durata. O fata va face sex cu un baiat doar daca vede ca acel baiat tine la ea. Plus ca multora le e teama ca daca cedeaza usor sunt catalogate fete usoare. De obicei fetele care se lasa greu convinse o fac pentru ca sunt mai sensibile. Acese fete vor sa vada in parterner un viitor sot si un viitor tata. Fetele au nevoie de timp mult pentru a castiga incredere in cineva. Mai ales daca e vorba de iubit. Dar daca baietii iubesc o fata nu ar conta asa mult faptul ca fetele cer un pic de ragaz. Eu vad sexul ca un lucru necesar intr-o relatie, dar nu e cel mai important lucru. Si fetele vor sa faci dragoste cu ele. Este si cazul fetelor care nu au o problema in a face sex des dar considera ca se injosesc daca fac sex cu tine.

nony
| nony a răspuns:

Incearca mai jos, pe la 14-15 ani.Acum e la moda pedofilia.Mai rau este ca nimeni nu se trezeste din acestá ¨viatá porno¨

| zeeeeeex a răspuns:

Ideea e ca ea trebuie sa iti castige increderea pentru ca in lumea in care traim exista cuvantul ala foarte urat pentru urechea lor si anume Cur*a... si pentru a nu face parte din exclusivul grup, se feresc cat mai mult de minunatele experiente numite One nite stand big grin. Prin fizionomia lor femeile cauta mai mult sex decat noi pentru simplu fapt ca sunt mult mai greu de multumit. In concluzie Ea vrea dar pentru a face ceea ce vrea trebuie sa ii castigi increderea. Sau poti incerca sa o exciti atat de tare incat sa uite si sa treceti direct la fapte... o sticla de votca in 2 face minuni happy. Good Luck!

| xibalba a răspuns:

Pentru ca sexul pentru fete e mai profund decat pentru baieti(depinde si de baieti, evident). Dar fete ordinea e asa:intai ne indragostim, petrecem o bucata buna de timp, apoi sex. Nu la toate fetele, dar in general la astea care cedeaza greu asta e principiu. La baieti nu stiu, dar ce atata graba pentru sex? Ori o iubesti si o astepti, ori nu, si treci la vechea iubire, manuela sau la alta fata care e dispusa sa faca sex.

| theodoraafi a răspuns:

Scz ca te jignesc dar esti un BOU. nu cred ca daca ai fi fata ti-ar placea sa fi stresata cu "hai sa o facem.""te parasesc daca." si altele. pentru voi sexu e o placere dar majoritatea fetelor trebuie sa se simta pregatite, sigure pe ele... noi fetele gandim altfel. daca vrei sa te culci cu cineva vezi ca pe centura gasesti.

| anna01 a răspuns:

Pentru ca implica o responsabilitate foarte mare pe care nu este dispusa sa si-o asume cu un oarecare purtataor de itari.Pe langa motivele enumerate mai sus de cei care ti-au raspuns, mai sunt si altele: de ordin social, religios, psihologic. FEMEIA ESTE O ENIGMA, in toate aspectele.
Refuza pentru ca are un milion de motive sa refuze si un milion de motive sa accepte si tu nu trebuie sa-i pui in spate povara deciziei, va veni de la sine. Oricum, intrebarea ta poate fi interpretata din f.multe pdv, incearca sa te centrezi pe un aspect mai restrans al acestei problematici:de ce nu fac femeile sex/nu cedeaza usor? S-ar gasi raspunsuri mult mai concrete.

| yanny`s a răspuns:

Pentru ca spre deosebire de voi nbaietii [banuiesc ca esti baiat] fetele au un pic de mintelaughing

| andreea7520 a răspuns:

Sunt total de acord cu Shine, are mare dreptate happy
Parerea mea e ca nu trebuie` s`o inviti pe ea special pentru sex. o chemi la tine, incepeti cu o cina romantica. sampanie etc, apoi o saruti si incerci s`o dezbraci, usor usor. nu brutal big grin
Asa va functiona, femeile se las mai usor seduse cand e o atmosfera mai romantica, sampanie, muzica lenta (cum a spus si Shine).happy poti incerca asa, e o idee excelenta!

| daniDeeDee a răspuns:

Da-i o aspirina. laughing

| lavyBandB a răspuns:

Deoarece pentru o fta e ceva special... ceva care o trece de o bariera

| death a răspuns:

Îţi e greu ţietongue Ai şi tu răbdare, că o fată nu se culcă cu cine apucă. Trebuie să îi câştigi încrederea, să fie sigură că nu o foloseşti pe post de scorbură, după care o laşi de izbelişte. E şi asta o metodă de selecţie în cadrul speciei umane. Femeile caută un partener care poate deveni un tată de încredere. Abia după câştigarea încrederii, ţi se deschid porţile. Dacă femeile ar face-o cu oricine, mortalitatea infantilă ar fi fost copleşitoare de-a lungul istoriei şi am fi dispărut, cu siguranţă. În fond, nici tu nu ţi-ai trage-o cu o urâtă. Frumuseţea, sau ceea ce percepi tu ca frumuseţe, indică sănătate şi compatibilitate genetică.

| Ys a răspuns:

Nu te-ai gandit poate ea inca nu vrea sa isi inceapa viata sexuala. Ia punete in locul unei fete si o sa vezi sau punete in locul ei mai exact.

Răspuns utilizator avertizat
| piovra a răspuns:

Pt ca unele fete sunt pretentioase si nu o fac cu oricine, altele vor mai intai iubire, altele au principii de genu" virgina pana la casatorie" sau s-au cumintit in vederea casatoriei si nu mai fac nimic... fel si fel de fete.De tine depinde ce alegi... big grin

| drg1994 a răspuns:

Pentru ca pentru ea este ceva mai special intelegi

| Theodora a răspuns:

Pentru ca fetele se gandesc la faptul ca in dimineata urmatoare se pot trezi fara partener sau in cel mai rau caz sa se auda peste tot ce s-a intamplat cu o seara inainte.Nu trebuie sa o convingi sa faca sex, trebuie sa o convingi ca poate avea incredere.Si tine minte asta, orice fata vrea sa o faca in locul potrivit, la momentul potrivit si cu persoana potrivita.

| acris a răspuns:

Pentru ca fata trebuie sa se simta in siguranta cu partenerul de viata sa aiba incredere unul in celalalt nu asa un doua hai sa o facem ca ti-a venit tie nu e asa la fete. daca nu ai parte de sex si te refuza inseamna ca nu este pregatita si psihic si fizic acum depinde si de fata. fetele sunt mai firave au nevoie de protecie incredere iubire si pe urma toate la timpul lor doar nu vrei ca nici bine nu ai cunoscut o fata si gata hai sa o facem nu e asa. daca o ai numai sex in cap si nu o sa te gandesti si la ea nu numai la tine o sa nu te aprecieze nimeni la fete ma refer

| MiKiDuTzZz a răspuns:

Pentru ca ea considera ca daca o iubesti o si astepti cand ea e pregatita si simte. cel putin eu p principiul asta sunt...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă vrei să faci sex fuga la centură.
Cu o fată trebuie să faci dragoste, să o iubeşti sufleteşte, să o respecţi, etc.
Nu este obligatoriu ca într-o prietenie să fie pe primul loc sexul!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevarat ca voi fetele vreti sa va simtiti in siguranta alaturi de partenerul vostru ca vreti respect si etc.sa spunem ca stati cu un baiat care ar vrea sa faceti sex dar nu are puterea de a va convinge sa faceti asta si motivul vostru cel mai des folosit pentru al refuza este '' sa mai treaca un timp" inteleg ca trebuie sa fiti pregatite dar imediat dupa ce va despartiti de baiatul respectiv stati cu altul si o faceti cu el dupa o perioada scurta. Ce va convinge sa faceti asta pentru ca eu am intalnit fete care au facut asa...si sa nu credeti ca erau c**ve

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este adevarat ca voi fetele vreti sa va simtiti in siguranta alaturi de partenerul vostru ca vreti respect si etc.sa spunem ca stati cu un baiat care ar vrea sa faceti sex dar nu are puterea de a va convinge sa faceti asta si motivul vostru cel mai des folosit pentru al refuza este '' sa mai treaca un timp" inteleg ca trebuie sa fiti pregatite dar imediat dupa ce va despartiti de baiatul respectiv stati cu altul si o faceti cu el dupa o perioada scurta. Ce va convinge sa faceti asta pentru ca eu am intalnit fete care au facut asa...si sa nu credeti ca erau c**ve

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este greu deloc dar este foarte greu sa capeti experientza necesara trebuie sa o faci pe fata sa aiba incredere atat in tine cat si in ea. si mai ales sa o faci sa se simta bine in corpul ei... poate sa ti cedeze si in prima seara si in a doua sau dupa 5 luni... un lucru trebuie sa stii 'toate fetele vor sex
cat mai mult dar le place sa piarda timpul'' la fel cum te gandesti uh la sex se gandeste si ea ca doar nu i a dat mama natura ''pasarica'' sa o foloseasca ca, breloc
ciao si succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pun pariu ca nu il ajutati deloc cand va aude cu iubirea vostra profunda si sentimentele. a intrebat de sex, nu de o relatie de 3 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai la emanuela pana cand fata este dispusa. si mie mi-a fost greu trebuie sa o iei cu incetu ca daca nu ai rabdare c ufemeile si pesti nu prinzi nimic... sper sa ma intelegi tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba unele fete se lasa usor la sex te saruta te dezbraca si hai la actiune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drogheazo

| mady123_8401 a răspuns:

Paiiii...acest lucru trebuie sa se intample in momentul potrivit la locul potrivit [[nu cand doar unul dintre parteneri doreste sh daca intr-adevar o iubestimai bine asteapta kiss

| Sny a răspuns:

Pai acum depinde si de varsta pe care o are fata. de exemplu : incearca pe la 15 16 17 ani max ca la alea sigur reusesti ceva stai 3 4 luni cu ele...