| Georgiana2905 a întrebat:

De ce fel de fete profita baietii? Cum ar trebui sa se comporte fetele in ziua de azi pentru a nu suferii?

Răspuns Câştigător
| Sevenup a răspuns:

Hmm...baietii profita de fetele care raspund imediat cu "da" la intrebarea "vrei sa fii prietena mea?" sau alte chestii.Sau mai ales cand aud de la altii "ba vezi ca X de place".
Am patit situatii de genul, dar oricum nu trebuie sa ii slujim pe baieti, si sa nu le intram in pat din prima sau a2a saptamana. Dupa o sa suferim ca ne'am pierdut si prietenul si virginitatea.
Cel mai bine e sa fii informata in legatura cu baiatul cu care vrei sa fii.Nu stiu, sa vorbesti cu foste prietene de ale lui... dar bineinteles si aici pot reveni vechile sentimente asa ca mai bine prieteni comuni.
De comportat, depinde.Ptr. ca uneori zicem "aa oh go on o sa par indiferenta" si cand ajungem sa fim impreuna cu respectivul renuntam la tot.Sau sunt unele care se pastreaza asa, dar intr'un final risca sa fie parasite.
Nu trebuie neaparat sa fii rece, ci sa'i arati ca nu e chiar asa roz cum crede el (daca se gandeste sa faca ceva).
Si nu putem sa spunem ca nu punem suflet.Eu am avut relatii de 2-3 zile si dupa plangeam ca pur si simplu eram fericita ca'l aveam si dupa brusc totul s-a terminat.Si asta pentru. ca eu am fost mai recisoara un pic.
Nu cred ca te'am lamurit pe deplin.

5 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Eu cred ca noi, fetele, ar cam trebui sa invatam de la baieti, si sa nu ne mai implicam asa repede intr-o relatie. Nu gata, dupa o saptamana de relatie, sa ne visam alaturi de ei tot restul vietii. Baietii profita de fetele mai slabe(nu la fizic ma refer aicibig grin), care se indragostesc imediat de ei, si se daruiesc intru totul. Adica daca, sa zicem, o fata ii zice prietenului ei dupa o saptamana-doua de relatie ca il iubeste din tot sufletul si ca ar face orice pentru el, baiatul care nu se implica asa repede, incearca s aprofite. Daca fata e desteapta si stie sa-l tina pe jar, nu sa fie 24/24 si 7/7 disponibila el se plictiseste mai repede. Trebuie sa fie mai rece la inceput, sa fie un pic misterioasa, si cred ca cel mai important sa-l lase sa respire. Niciunui baiat nu-i place sa fie controlat de prietena cu care e de o saptamana-doua.
Adica la mine asa a fost... Stiu sigur ca preitenul meu a vrut la inceput doar sa profite, dar am stiut sa-i arat ca in ciuda varstei(doar 16ani) nu sunt atat de fraiera sa cedez dupa maxim o luna. Si acum, daca am stiut eu sa-l,, educ'', deja e mai indragostit el d emine, decat eu de el si nu ar profita de minewinking
Ma rog, asta e doar parerea mea... pup:*

| Georgiana2905 explică:

Bravo! sunt f satisfacuta de raspunsurile date de voi. Din pacate nu pot da fundita la toti dar categoric va voi da cate 2 voturi.

| FataDinVecini_3045 a răspuns:

Interesanta intrebarea.

De obicei fetele micute si naive.Care isi intalnesc prima dragoste, pe la 13-14-15 ani.

Toti trecem prin clipe de suferinta dar trebuie sa inveti ceva din fiecare lucru care te-a facut sa suferi, si sa ai grija sa nu se repete doar...

Cred ca tine si de educatie.Ar trebui sa fie impuse niste reguli, dar cum sistemul nostru, comportamentul in scoli si in afara lor e dat complet peste cap deja mi se pare o obisnuinta sa aud fetite de 11-12-13 ani vorbind de relatii cu baieti.Si baieti mai mari cu 4-5-6 ani ca ele
Care la varsta lor ar trebui sa aiba pretentii la o fata cu capul pe umeri, nu la o fetita.Insa crudul adevar e ca intervine si placerea de a vedea cum faci pe cineva sa se invarta dupa tine.Pentru ca asta se intampla, fetele incep sa vada idoli in baietii mai mari, si ei profita de faptul ca sunt naive.
Eu una am invatat ca nu poti avea incredere in nimeni, cu atat mai putin intr-un baiat.Si trebuie sa fii indiferenta, tare, sa nu te lasi manipulata, sa nu te ghidezi mereu dupa sentimente, sa ai o perioada inainte de a zice ``te iubesc``de cunoastere cu respectivul, de tinut pe jar pentru el, apoi te implici in relatie intr-adevar.
Suferinta tot va fi, nu ai cum sa o eviti.Si sa zicem ca sunteti potrivit unul pentru celalalt, poti suferi din cauza familiei, a parintilor, a banilor, a distantei.

| aliialinaa a răspuns:

Deci, ai pus o intrebare FOARTE buna.happy
Baietii, in general profita de fetele care sunt sufletiste. pun suflet repede intr-o relatie.
Dupa parerea mea, ar trebui sa nu mai puna asa mult suflet.sau,daca o fac, sa nu o arate.

| Costy_2798 a răspuns:

Realitatea insa este mult mai trista, ea e asa cum o vedem:ne nastem fara sa o vrem, crestem, ne indragostim, suferim din gelozie, ne despartim, nastem copii, inbatranim si murim. Examenul cel mai greu al barbatiei ca sa opresti o femeie prin cuvant de la pacat si in acelasi timp sa ii oferi incredere ca nu ai sa pacatuiesti vreodata cu ea. E atat de putina dragoste intre femei si barbati ca numai pofta ii poate tine impreuna.Sufletul este acel ceva care face ca trupurile noastre sa se miste si sa fie atragatoare, pentru ca uite sa dam un exemplu:vedem niste trupuri moarte care nu se misca si nu simt nici un fel de placere si in acelasi timp nu ofera nici o atractie, sufletul este acel ceva care daruieste trupului aceasta putere.Nu prea este un raspuns adecvat pentru intrebarea asta dar sunt chestii intr-adevar sunt adevarate si merita sa fie urmate.Nu fiti suparati pe mine