| MaDeclarFan a întrebat:

De ce ii place unui baiat, asa mult ideea ca e primul din viata unei fete? - Pe langa faptul ca daca fata e virgina, nu isi face griji ca cine stie cu cati baieti s-a mai culcat. E o satisfactie pentru orgoliul masculin sau nu e doar asta?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se simt mai bine in pielea lor sa stie ca sunt primii...

| FlyingSoul a răspuns:

Ai auzit vreodata de "Prima oara nu se uita"? Cred ca asta explica tot.

| RAY a răspuns:

E ceva genetic ca masculu sa prefere sa fie primul din viata unei fete, e un fel de competitie sexuala mostenita, concurenta pentru o femela

| Azµre a răspuns:

Nu îi place, aici se împarte în tabere!
mulți merg pe principiul dacă sunt primul nu mă uită și oricând mă duc la ea mă pot culca cu ea. Și e adevărat multe femei sunt atât de naive încât se culcă cu foștii prieteni, primii din viața lor chiar și atunci când ea este într-o relație. E o manipulare nimic mai mult. Un bărbat care iubește o femeie nu contează că a fost virgină sau că a fost sau nu curvă!
Un bărbat care iubește cu adevărat și se face să fie iubit de câtre femeie, va schimba aceste aspecte, vor fi nule la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsurile voastre sunt irelevante, stiti vorba aia:" Daca prostul ar tacea, ar putea fi considerat drept intelept"
Raspunsul meu este: Da, este vorba doar de orgoliu, nu este nici un beneficiu tehnic in a dezvirgina o fata.

Răspuns utilizator avertizat
| shadow222 a răspuns:

Fiecare cum interpreteaza, fiecare cu gandirea lui...

| SageKid a răspuns:

Explicatia e ca toti vrem in dragoste ceva PUR, indiferent daca esti fata sau baiat.

| alkhymeia a răspuns:

Preferi sa deschizi tu o doza de suc decat sa bei dupa altul

| CominxIonut a răspuns:

In general acesti baieti care fac asta... sunt gelosi pe ei intr-un fel sau altu, e ca si cum ai cumpara o masina la mana a 2-a... poate avea diverse probleme... stii cum se zice. primul sex nu se uita happy

| daniel18 a răspuns:

Cred caci nici una si nici alta...
probabil se simt mai liberi...
doar nu toti is asa nu ai frica.