| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi intarzie menstruatia? Ultima data cand mi-a venit a fost pe 5 noiembrie, care sunt motivele intarzierii? Mentionez si ca acum cateva zile am luat si "pilula de a 2a zi". este un motiv de ingrijorare acest lucru? Va rog raspunsuri sincere, fara misto`uri sau chestii de genu asta...

Răspuns Câştigător
| SexyGirl_7792 a răspuns:

Nu fi asa de ingrijorata eu am patit acelasi lucru si am crezut ca sunt insarcinata dar pana la urma a fost doar o sperietura. Poate fi si de la efectele pe care le are pilula. Oricum te sfatuiesc sa iti iei un test de sarcina sau mai bine sa mergi la un control ginecologic si sa spui ce ai patit:d

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt reactii adverse de la pilula de a doua zi, care este o bomba cu hormoni ce modifica sever echilibrul endocrin al organismului. Ginecologul care ti-a prescris-o ar trebui sa-ti spuna cand trebuie sa astepti menstruatia si ce tratament trebuie sa faci ca sa reduci efectele negative ale pilulei de a doua zi si sa-si continui viata normal, fara sa ramai cu sechele.

Abh
| Abh a răspuns:

Pilula de a2-a zi este o bomba hormonala, fa un test desarcina daca nu ai facut inca( ai avut totusi 2 luni fara menstruatie) si du-te la un consult ginecologic neaparat, cat mai curand.

| Girl a răspuns:

Problema este ca nu mi-a prescris nici un ginecolog pastila.Am luat`o asa, din motiv de disperarecrying. Ar putea avea vreun efect neplacut?:-s

| yoanna11 a răspuns:

Se poate sa fi daca ai avut contact sexual neprotejat. Iati test de sarcina happy

| alex_1029 a răspuns:

Nui motiv de ingrijorare.stai linistita.stiu de la fosta prietena. din experienta, tot asa se plingea, dar dupa o saptamana, era bucuroasa,