| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

De ce inca ma gandesc la fostul meu prieten tinand cont ca nu-l mai iubesc(sau asta credthinking). Si oricum eu cu el nu putem fi impreuna pentru ca intr-o relatie e nevoie de doi, si am incercat de doua ori sa fiu cu el si pur si simplu el e prea rece. A fost primul meu prieten si este mult mai mare ca mine(are 25, eu 15). Vroia de la mine doar sex si de aia ne-am si despartit a doua oara. Totusi cand eram cu el, imi placea un alt tip(actualul meu prieten) si vorbeam foarte mult cu el, ne si sarutam(si nu aveam niciun fel de regret)Actualul meu prieten stia ca am iubit, dar nu-i pasa si acum suntem impreuna(dar nu conteaza asta). Am vazut ca e rece cu mine si i-am spus ca nu are rost si el a zis un simplu Ok(nu stia ce faceam eu). Si acum desi am un prieten la care tin, e tot ce mi-as putea dori(e foarte frumusel si se comporta foarte frumos cu mine, are 20 de ani). Cand sunt cu actualul nu ma gandesc deloc la fostul, dar seara cand ma pun in pat imi amintesc fiecare cuvant pe care mi-l spunea, imi este foarte dor de el. Dar el nu vrea sa fie cu mine(stiu ca nu tine la mine si statea cu mine doar pentru ca vroia mai mult). Si daca as fi cu el nu as fi pregatita sa imi incep viata sexuala cu el si atunci cand eram impreuna ma temeam intr-un fel de el(el glumea cu mine ca ma ia cu japca si alte chestii). Si totusi daca nu-l mai iubesc si nu mai vreau sa fiu cu el(nu as renunta la actualul pentru el) de ce ma gandesc non-stop la el?crying. Trebuia sa-mi incep viata sexuala cu el(ii promisesem ca el e cel care as vrea sa fie primul doar ca sa se impace cu mine) si acum imi imaginez tot felul de scenrii(cum ar fi fost daca...). Asta insemna ca inca il iubesc? Sau daca nu, ce e cu mine?

Răspuns Câştigător
| rucsy_7574 a răspuns:

A fost primul din viata ta e ceva normal sa te mai gandesti la el pentru ca vroiai foarte tare ca dupa ce ai facut acel pas important sa mai ramana cu tine si asa era si normal dar nu s`a intamplat asta de aceea au un asa mare regret. Faptul ca ai un prieten si ti la el si te simti bine in prezenta lui spune multe. spune ca poti avea sentimente si pentru altcineva si pe fostul tau (cel de 25 de ani ) il poti uita treptat. Sunt multe fete care pentru a uita o persoana se agata de cineva si se chinuie intr-un fel sa se indragosteasca de aceea persoana sau sa il caute in el pe altcineva. Apoi isi da seama ca fiecare persoana in felul ei e unica in comportament si isi fac mai mult rau. E bine ca tu ai ceva sentimente pentru actualul tau prieten. Probabil cu fostul te`ai obisnuit ai pus suflet la el si te asteptai sa ramana cu tine dupa acel pas.

Incearca sa iti scoti din cap ideea ca ar mai putea fi ceva cu el. Axeaza`te mult pe actualul tau prieten iesiti mult impreuna glumiti faceti ceva nou care sa iti aduca amintiri cu el atunci cand te pui in pat si nu cu fostul prieten. Pana la urma te vei obisnui cu el si vei avea amintiri cu el.

Nu iti mai imagina ale scenarii cum ar fi fost daca pentru ca o sa traiesti mereu cu regrete. Nu trebuia sa faci acel lucru doar pentru ca ii promisese si nu ar fi corect pentru tine sa ii mai dai a 3 sansa. Fii puternica meriti mai mult de atat. Prietenul tau sunt sigura ca te apreciaza mai mult si te respecta mai mult decat fostul esti unica in felul tau si te-as ruga sa iti pastrezi aceasta unicitate pentru ca mai tarziu cineva te va iubi pentru felul tau unic. Invata sa il privesti pe prietenul tau ca fiind primul din viata ta daruieste`te mai greu nu te lasa asa usor isi va dori sa te descopere mai mult daca vei avea putin mister

Sper ca te-am ajutat macar putin. Pupici big hug

2 răspunsuri:
| rucsy_7574 a răspuns:

Iti multumesc pentru apreciere big hug :*

Răspuns utilizator avertizat