| CigareTTe a întrebat:

Urgeeent! Heeepl! Deci, să încep cu inceputul. În vară am fost la bunica mea, acolo l-am cunoscut pe actualul meu prieten, e mai mare cu 3 ani ca mine, acum 1 săptămână, am fost la ziua unei prietene, acolo întâmplător era si El, primul meu prieten, a fost primul meu prieten, până atunci, eram copilaroasă, nu prea eram cu gandul la băieți, aveam 12 ani, iar el, 14, acum eu am 15 si el 17, așa, ca ma cam abat de la subiect, decii, a apărut din nou în viața mea, și-mi spune ca ma iubește, oare mai potii iubii dupa aproape 3 ani, eu in acest timp am mai avut 2 relații, una de un an si 8 luni, si una de 1 lună, iar acum sunt cu ellove struck, cu cel care l-am cunoscut la bunica mea, avem 1 luna impreuna, il iubesc pot spune, pentru. k m-a făcut să mă atașez mult de el, și mi-a demonstrat de câteva ori că și el mă iubește, iar fostul "D" mi-a spus dacă vreau să fiu din nou cu el, eu nu i-am dat nici acum răspunsul, dar el vorbește cu mine cu "Iubita, Te iubesc" etc. Și eu i-am spus de cateva ori te iubesc, pentru. ca, inca mai tin la el, nu l-am uitat, cu toate că mi-a făcut multe, dar il iubesc si pe El, pe actualul, si nu vreau sa-l pierd, iar fostul, daca ii spun sa inceteze si sa nu ma mai caute, mi-e frica să nu facă vreo prostie, pentru. ca, deja de vreo 3 zile si-a scris pe mana cu fierul încins"A", acest "A" venind de la numele meuu.Decii heeeeeepl! Dar funDa`. Vreauu un raspuns, nu stiu ce saaa faaac! Urgeeeent!

Răspuns Câştigător
| jimime a răspuns:

DRAGI COPII! Intelegeti o data pentru totdeauna! "A iubi" nu acelasi lucru cu "a tine la cineva" sau "a place pe cineva". Din ce am inteles eu din ce ai scris tu aici, inca esti mica si inca nu cred ca ai ajuns sa iubesti cu adevarat. Nu o lua in nume de rau. Probabil adori, probabil te atrage fizic. Dar nu poti spune asa usor un cuvant cu o incarcatura atat de mare. Cel care si'a scris cu fierul incins... e prea las din perspectiva mea. Eu recent am trecut printr'un impas mare in viata mea, si comparand cu "problema" lui, eu ar fi trebuit sa ma bag intr'un cuptor cu fier incins. Spune'i ca ce face nu e bine si ca o sa regrete mai tarziu daca veti fi impreuna si "iubire" va veni numai din partea lui. Daca tine cu adevarat la tine, te va lasa in pace si te va intelege.

6 răspunsuri:
| inteligenta a răspuns:

Ce coincidenta! si mie mi s-a intamplat acelasi lucru! deci, fii cu cel pe care il consideri ca nu te va parasi si sa stai cu cel care locuieste in oras nu la bunici caci poate te duci rar la bunici deci...mai bine sa il parasesti pe fostul deoarece eu cred ca este nebun, dar nu conteaza parerea mea fa ce iti zice inima crede-ma ca iti va zice sa il parasesti pe fostul(inima)funda please please please please!

| b3bitsa a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa ramai cu actualul, si sa ii da-i pace fostului. El face lucrurile astea deoarece este invidios si facand lucrurile astea el crede ca te impresioneaza. sa nu fi naiva si sa ramai cu actualulhappy funda?

| missShe a răspuns:

Eu cred ca nu mai poti sa stai asa, trebuie sa te decizi, sa aelgi intre cei doi adica daca alegi sa zicem al doilea baiat nu ii mai poti spune celui cu care ai avut relatia mai lunga ca il iubesti pentru ca ii dai sperante, in plus, relatia voastra a fost foarte lunga si din moment ce v-ati despartit eu cred ca ati avut un motiv intemeiat. Parerea mea : Treci mai departe nu te mai uita in urma! Fii fericita cu tipul de acum si ce o fii o fii.
Sper ca te-am ajutat. Succes!

| GodInLol a răspuns:

Hepl,hepl...termina.il iubesti pe actualul? cu acel si fii.si daca alalat face vreo prostie nu e vina ta ai putea baga pe cineva in viata lui, o super gagica care sa aiba grija de el si care nu a avut niciodata prietena...pan la urma, nu e vina ta dac el face ceva.
0_0 0_0 0_0

| CigareTTe explică (pentru GodInLol):

@Suntfaranume, Pe bune?raised eyebrows, tu nu te-ai simtit vinovat/vinovata, daca cineva s-ar taia pe maine, sau alte prostii, din cauza ta?, Stiind k te iubeste?

| GodInLol a răspuns (pentru CigareTTe):

Ii poti da tu un sfat mai bun? O_o