| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

De ce inca ma gandesc la fostul meu prieten tinand cont ca nu-l mai iubesc(sau asta cred). Si oricum eu cu el nu putem fi impreuna pentru ca intr-o relatie e nevoie de doi, si am incercat de doua ori sa fiu cu el si pur si simplu el e prea rece. A fost primul meu prieten si este mult mai mare ca mine(are 25, eu 15). Vroia de la mine doar sex si de aia ne-am si despartit a doua oara. Totusi cand eram cu el, imi placea un alt tip(actualul meu prieten) si vorbeam foarte mult cu el, ne si sarutam(si nu aveam niciun fel de regret)Actualul meu prieten stia ca am iubit, dar nu-i pasa si acum suntem impreuna(dar nu conteaza asta). Am vazut ca e rece cu mine si i-am spus ca nu are rost si el a zis un simplu Ok(nu stia ce faceam eu). Si acum desi am un prieten la care tin, e tot ce mi-as putea dori(e foarte frumusel si se comporta foarte frumos cu mine, are 20 de ani). Cand sunt cu actualul nu ma gandesc deloc la fostul, dar seara cand ma pun in pat imi amintesc fiecare cuvant pe care mi-l spunea, imi este foarte dor de el. Dar el nu vrea sa fie cu mine(stiu ca nu tine la mine si statea cu mine doar pentru ca vroia mai mult). Si daca as fi cu el nu as fi pregatita sa imi incep viata sexuala cu el si atunci cand eram impreuna ma temeam intr-un fel de el(el glumea cu mine ca ma ia cu japca si alte chestii). Si totusi daca nu-l mai iubesc si nu mai vreau sa fiu cu el(nu as renunta la actualul pentru el) de ce ma gandesc non-stop la el? Trebuia sa-mi incep viata sexuala cu el(ii promisesem ca el e cel care as vrea sa fie primul doar ca sa se impace cu mine) si acum imi imaginez tot felul de scenrii(cum ar fi fost daca...). Asta insemna ca inca il iubesc? Sau daca nu, ce e cu mine? fundita

Răspuns Câştigător
| ElenaMaria a răspuns:

Scumpa mea.Nici tu nu stii ce este cu tine. E normal sa fii indecisa ai 15 ani si esti la inceputul relatiilor. Daca ai langa tine tot ce doresti de ce cauti suferinta in alta parte? Apreciaza ce ai ca poate intr-o zi pierzi si asta.De ce plangi dupa fostul daca el e indiferent. Poate iti pare rau dupa el pentru ca ai vazut ca nu puteai fi cu el sau ca e indiferent si asta doare cel mai tare.Capul sus si bucura-te de relatia care o ai nu trai in trecut ca nu te ajuta cu nimic. Daca tii la actualu stai cu gandu la el nu la fostul.Cat timp actualu se poarta frumos ce doresti mai mult? Eu nu te judec si sper sa deschizi ochii intr-o zi ca conteaza mult intelegerea intr-o relatie si nu numai frumusetea. Sper ca te-am ajutat.

O seara frumoasa!:*

2 răspunsuri:
| ..::JB_love::.. a răspuns:

Nu pot sa zic ca tu il iubesti. Tu esti constienta de defectele pe care le are si esti realista(stii ca el nu tine la tine si te folosea doar ca pe un obiect sexual pe care vroia sa il aiba). Din punctul meu de vedere tu t. eai obisnuit cu el si de asta te tot gandesti la el fiind primul tau prieten e normal sa intervina obisnuinta, nu ai mai avut alte relatii, implicit alte experiente si de asta te gandesti non-stop la el.Pe parcurs fiind cu actualul tau prieten o sa vezi ca o sa incepi treptat treptat sa nu te mai gandesti la el si o sa ai in sfarsit o relatie frumoasa cu actualulwinking...kiss si mult noroc!

| Andreya5 a răspuns:

Parerea mea e ca ai facut ceea ce trebuia:sa te desparti de el! sa-si doreasca sa faca amor cu tine e normal, dar daca te iubea cu adevarat, astepta momentul tau, al pregatirii tale in aceasta dezvoltare psihologica si sexuala. tu fiind mai mica decat el! deci releax si ai grija d viata ta intima de acum inainte