| anonim_4396 a întrebat:

De ce iubirea spirituala decade tot mai mult in favoarea sexualitatii si placerilor instinctuale? De ce se confunda excesiv frumusetea exterioara cu cea interioara?

18 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Prostii in general fac SEX, si in cautarea unei placeri mai mari (nici ei nu stiu ce-i aia) -ince psa faca sex anal, oral, fel si fel de instrumente si alte tampenii.
Nu se gandesc ca toate problemele astea de dorinte perverse pot fi inlocuite cu dragoste.
Cat despre frumusetea interioara. Oamenii nu prea mai au puterea de a-i citi pe ceilalti in suflet, nu mai pot citi priviri, se uita direct la aspect. Fetele dau peste obsedati sexual, si baietii dau peste materialiste. si uite asa baietii simt nevoia sa puna la bataie o masinuta, sau un portofel gros, in timp ce fetele trebuie sa puna la bataie,, vaginul, gura a, anusul...-d-aia pentru ca nu stiu sa aleaga baietii si nici baietii nu stiu sa aleaga fetele.

| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Pentru ca oamenii au devenit obsedati de cum arati, nu de ceea ce esti in esenta.
Normal ar fi ca cele 2 sa se completeze, sa formeze un sentiment unic si placut.
Oamenii s-au schimbat, incercand sa para mai mari si tari, ascunzand sentimentele, atasandu-se de fizic. E o prostie! Trebuie si fizicul si placerile de tot felul, dar sa fie implicate si sentimente reale!

| neutrino a răspuns:

Asa este "cool" si practic, si in acest fel sunt educati tinerii azi: totul trece prin stomac. In ceea ce priveste frumusetea interioara, inca nu am auzit pe nimeni si nu am citit nicaieri ca cineva sa se fi indragostit de o persoana urata, si sa fie si mandru cu asa ceva.

| Foxyyyy a răspuns (pentru neutrino):

Frumusetea e relativa. Ce e urat pentru mine poate sa fie frumos pentru tine sau invers.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru neutrino):

"inca nu am auzit pe nimeni si nu am citit nicaieri ca cineva sa se fi indragostit de o persoana urata" gresesti enorm, daca apreciezi o persoana nu o apreciezi numai dupa "tencuiala".

| greyhound a răspuns:

Nu sunt de acord cu ce zici, si daca ai sub 25 de ani s-ar putea explica de unde vine intrebarea asta.

| Darkmagic a răspuns:

laughing
Ce intrebare ai pus si tu...
Un prost, e intotdeauna instinctual.
Trebuie sa poti sa te exprimi, ca sa iubesti cu spiritul si nu doar cu ...organul.
Ori astia, multi dintre ei nu stiu nici sa scrie, dar sa mai si puna trei idei despre dragoste cap la cap.
Internetul prosteste, e mediu DE INFORMARE, nu de invatare.
Nu devine niciunul mai inteligent fara sa citeasca chestiile alea numite CARTI.
Cititul de carti iti dezvolta imaginatia, iti dezvolta capacitatea de memorare, si nu in ultimul rand, te invata sa scrii corect.
Nu trebuie sa iti placa gramatica neaparat, dar, citind CARTI, vezi naibii cand se scrie "sau", si cand se scrie "s-au"...ori stai pe net, si devii agramat. big grin
Fiind agramat, "iubesti" si tu cu ce iti ramane. Cu...carnea. big grin
Mai e nevoie de alte argumente? happy
Ca din pacate, mai am un sac...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand frumusetea exterioara conteaza destul de mult. Desigur ca pe primul loc ar trebui sa punem frumusetea interioara dar fara cea exterioara e cam degeaba. In ziua de azi cati mai poseda acea "frumusete interioara"? Majoritatea fetelor sunt niste (nu pronunt acel cuvant deoarece o sa primesc iar suspendarelaughing ) si niste fitoase. Deci frumusetea exteriora e cam tot ce le ramane si pe aceea incearca sa o evidentieze cat mai bine. Si baietii care majoritatea sunt niste obsedati..Aia e.winking

| Foxyyyy a răspuns:

Iubirea spirituala? Nu poti traii toata viata cu asa ceva, placerile instinctuale sunt normale si necesare la un moment dat, pe langa iubire desigur. Cum adica se confunda excesiv? Nu te referi la faptul ca frumusetea exterioara e primordiala?

| Somebodyღ a răspuns (pentru Foxyyyy):

Categoric ca nu frumusetea exterioara e primordiala, ci valoarea noastra umana, moralitatea, nu ceea ce vinde un ambalaj frumos.

| Foxyyyy a răspuns (pentru Somebodyღ):

De fapt, frumusetea exterioara e primordiala in societate si trebuie sa recunoastem ca oamenii sunt ahtiati dupa ''ambalaje'' cat mai atragatoare. Asta e adevarul.

| Darkmagic a răspuns (pentru Foxyyyy):

Oameni frumosi au existat dintotdeauna, si vor exista intotdeauna.
Acum o suta de ani nu se aprecia aspectul fizic? "Ambalajul"? big grin
Ce legatura are asta cu faptul ca de 20 de ani romanii s-au tampit?
Ca neavand imaginatie ca sa iubeasca... "iubesc" direct in pat, si acolo prost, si daca se poate si acolo, cu "K"? big grin

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cateodata ne lasam prada si necesitatilor fiziologice, dar nu intotdeauna "tencuiala coincide cu structura interioara", rar intalnesti o persoana desteapta si sufletista

| sensualus a răspuns:

Oh pai pe tine te satisfac sentimentele idealiste sau placerile concrete

| BlueViP a răspuns:

In reclame vedem funduri goale, la emisiuni tv vedem funduri goale, in filme vedem funduri goale, pe internet vedem funduri goale, dam pe o pagina de jocuri apar funduri goale, peste tot sunt funduri goale! Fac si oamenii ce vad!

| AnneღU a răspuns:

Da, intrebarea asta mi-am adresat-o si mie insumibig grin Cei drept multi nu recunosc si ei tind sa creada ca nu "ambalajul" e ceea ce conteaza, dar practic asta e tot ce conteaza ..Adica femeile vor sa vada baieti cat mai ok, iar baietii topiti dupa "bunaciuni " oh go on Sexul, pe langa a fi doar ceva normal sau forma de "iubire " a ajuns mai mult o placere necesara, o mandrie pentru altii etc. Multi nu isi vor schimba aceasta perspectiva asupra sexualitatii laughing Adica ea v-a domina, comparativ cu iubirea sincera big grin

| greyhound a răspuns (pentru AnneღU):

Pai vrei, nu vrei, sexul chiar e o placere necesara, asa a fost mereu de fapt, doar ca a venit cineva odata si i-a zis dragoste, probabil ca sa nu mai aiba o conotatie asa pacatoasa.

| suntsincer a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...intrebarea asta am pus-o si eu.