Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

De ce iubiţi?

33 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Am avut norocul să aflu că dragostea este unicul adevăr important şi absolut, într-o viaţă care nu ne dă decât daruri relative. Şi n-am fost ipocrit. Am iubit şi eu. [ Octavian Paler ]
Ma regasesc in fiecare cuvant din expresia asta. happy

| psiholoaga a răspuns:

Pentru ca am aceasta capacitate minunata. Nu ar fi pacat sa se iroseasca? Sa iubesc e o stare, sunt vesnic indragostita de viata, iubesc natura, iubesc oamenii, iubesc animalele, iubesc ideea de uniune, de comuniune, de mine, de el, de ea, de altii. Pentru ca sunt fericita, cred. Si iubirea deriva din asta.

| fabiola a răspuns:

Intreaba-mi sufletul.....eu nu stiu!

| SweetCandy a răspuns:

Fiindca e singurul sentiment care te face sa te simti cu adevarat impliniti cu adevarat...pentru ca atunci cand iubesti simti k ai airipi si ca partenerul este singurul om care iti permite sa-l faci fericit si sa vadaa esenta din tinehappylove strucklove strucklove struck

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pt ca asa este normal.Sa iubesti este foarte placut.Asta pentru ca iubirea e foarte importanta in viata fiecarui omlove struckNu exista persoana care sa nu fi iubit macar odatawinking
Iubirea este cel mai frumos sentiment si asa v-a ramane mereu big grin

Zbenguici
| Zbenguici explică:

Legiuitoarea, eu nu am urit. Ce ar fi un raspuns de genul: pentru ca meritam?

| Silvia a răspuns:

Din gresealastraight face

| Psihoyounger a răspuns:

Pentru ca asta e rostul nostru.


Psihoyounger

| marsy a răspuns:

Acum nu iubesc! Dar as iubi pn k viata e mai frumoasa. atunci cind iubesti sh desigur ESTI IUBIT love struck

| albastrel a răspuns:

De proasta big grin

| albastrel a răspuns:

Rebecca e bine atunci... la plural. : de proaste!

| Encore a răspuns:

De prosti...

| inna a răspuns:

Ca sunt iubita.

| stephie21 a răspuns:

Iubesc viata, il iubesc pe "el", imi iubesc parintii, iubesc animalele, florile... iubesc tot ce a creat Dumnezeu.
Dar, de ce-l iubesc atat de mult pe "el", incat sunt gata sa renunt la tot doar pentru a fi cu el? Il iubesc pentru ca asta simt, iubesc felul in care ma priveste si in care se poarta cu mine, il iubesc pentru ca stie sa imi faca fiecare zi mai frumoasa si pentru ca de fiecare data cand ma gandesc la el incep sa zambesc, il mai iubesc si pentru ca nu ii e teama sa fie el in fiecare clipa, pentru ca are incredere in mine, pentru ca ma ambitioneaza sa devin un om mai bun si mai puternic, pentru ca face din lucrurile banale cele mai frumoase bucurii, il iubesc pentru ca nu ma indoiesc ca il iubesc.

| JackieSue a răspuns:


@albastrel-alinu stiu : asta vroiam sa zic eu laughing

| death a răspuns:

Pentru că iubirea este o tanti cu un mare ciocan şi, când are ea chef, ne pocneşte cu el în moalele capului. Şi pentru că e mult mai plăcut decât să fii gol pe dinăuntru şi să nu iubeşti. Eu, unul, iubesc pentru că iubirea, la fel ca iubita, face parte din mine şi ar fi păcat să nu foloseşti ceea ce ai.

| sorin a răspuns:

Sa fim iubiti.

| ing. a răspuns:

Dragostea e ceva imprevizibil. Cand te astepti mai putin, apare persoana pe care tu o consideri jumatatea ta.happy
De obicei, esti fericita si pari implinita. Dar un uneori suferi.
Simplu, dragostea e o parte a vietiihappy
big hug peacekiss
P. S:iubim pentru ca asa ne dicteaza sufletele noastre

| eni a răspuns:

Fiindca iubirea e cel mai minunat sentiment, pentru care merita sa traiesti.

| annda a răspuns:

De ce nu?

| troxanici a răspuns:

De aceea pentru ca am gasit persoana care cred eu ca merita sa o iubesc enorm, persoana pentru care merita sa gatesc, sa fac prajituri happy, cu care ador sa fac dragoste, cu care imi place sa fac baie, si pe care imi place sa o astept cand vine seara de la munca si careia imi place sa-i fac masaj cand este obosit, cu care imi place sa ma uit la filme, care ma alinta cand plang, pe care o pup inainte de culcare etc. Iubesc pentru ca am sansa asta, SI MA BUCUR CA AM SANSA ASTA, pentru ca nu oricine o are! happy

| Abcfunny a răspuns:

De proasterolling on the floor

| dulcika a răspuns:

Buna.
ca sa pot sa traiesc!, sa fiu iubita...desi uneori iubesc fara sa fiu iubitacrying... e naspa sa nu ti se impartaseasca sentimentelecrying
pa.

| alle_1861 a răspuns:

Ptc asa e lasat: sa iubim si sa fim iubiti.

| deluxe a răspuns:

Ca sa suferim de multe ori in viata!

| alabala_4392 a răspuns:

Pentru ca fara iubire suntem orfani de toate. Fara iubire am trai ca niste paraziti. Pentru ca este sentimentul care iti aduce lumea la picioare.

| dayannutzza a răspuns:

Pentru k asa a fost dat de la Dumnezeu eu ke sa fac ak nici eu nu as vera sa iubesc un baiat dar o fac pentru ca sunt indragostita de el ke as putea eu sa fac sa-i spun inimi si lui Dumnezeu nu mai vreau sa iubesc? chiar ar fi prostesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De nebuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur exista o cauza dar nu ca as cere ceva in schimb.Ma refer la ce se declanseaza in noi si apoi tu pui o intrebare despre un sentiment ce vine impotriva oricaror ratiuni si mai vrei si un raspuns logic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ca să ne urâm după aceea!
Pa, pa.

Întrebări similare