| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor nu vor sa inteleaga faptul ca omul NU este proiectat sa fie monogam?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Lipsa crasa de lecturi, realism si adaptabilitate! Stagnare in proiect, temeri aiurea, egoism, sado-maso, teama de "gura lumii", etc.

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

In mare parte din cauza religiei.Asta o gasesti mai in toate care au ca contra argument "Nu e normal".

| RAY a răspuns:

Religia asta ne spune din pacate asta accepta societatea, omul in realitatea ambele ba cu mai multi ba cu unu singurul depinde, sa nu uitam de dorinta sexuala mereu activa

| SkyPilot a răspuns:

Pentru ca asta este educatia pe care o primim.

| Alcyon a răspuns:

Eu nu cred ca-i o regula care se aplica tuturor. Unii oameni sunt monogami, altii nu.

Răspuns utilizator avertizat
| ViatacuLouie a răspuns:

Si de ce dracu am avut aceeasi discutie cu tata ieri si laughing)))

| Miladincaa a răspuns:

Din punctul meu de vedere fiecare om sste liber sa creada ce doreste. nu poti forta pe nimeni sa creada sau sa faca ceva daca nu doreste. multi oameni prefera sa isi puna ochelarii de cal si sa mearga inainte asa, totusi sa nu uitam ca si educatia este un factor important in formarea parerilor

| tini97 a răspuns:

Fiecare are caracterul sau si fiecare in parte vad lucrurile asa cum vor nu cum este realitatea.