| IoanaXxxxx a întrebat:

De ce mereu ma indragostesc de cine nu trebuie?straight face m-am saturat.mi se repeta povestile exact la fel numai ca cu alti baietisigh

24 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Asa e.in ziua de azi mai greu gasasti un tip serios.dar sunt destui.big grin
trateaza-i cu seriozitate si vei fii tratata la fel.
trebuie sa-ti gasasti perechea.nu te lasa vrajita, nu fii naiva...(n-o lua ca pe un repros, eu te sfatuiesc),
nu crede tot ce ti se spune si o sa fie ok.
Daca vrei ceva serios, nu te lasa coplesita de faptul ca e dragut, sau ca-ti vorbeste mieros, pentru ca asta i-este scopul sa te vrajeasca si sa te asezi in fata lui.Nu ti-am spus o noutate din cate vad, dar repet, ca daca vrei cu adevarat ceva serios, nu cedezi in fata unui zambet sau a unei strangeri de mana mai puternice. Tine-te tare pe cat poti.big grin

| Jack a răspuns:

Simplu happy! pentru ca mereu esti tentata sa ai ce nu poti avea happy! Altfel nu ar avea farmec happy!

| IMC90 a răspuns:

Eu ce sa fac daca tu cauti doar printi charming. Scade reaq standardele si o sa gasesti si baieti care sa te aprecieze.
Aia care arata bine, arata bine tocmai din cauza ca vor sa phute. Niciun baiat normal la cap nu este metrosexual degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

N-ai cu cine ma, ne batem gura degeaba laughing
N-ai cum s-o faci pe gingirica sa inteleaga ca gingirel arata asa cum ii place ei, doar pen'ca vrea sa-i intre intre craci.

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Baietii care tin la fete nu se mint singuri, sunt modesti. In 90% din cazuri nu se pricep sa se aranjeze.
Baietii care vor sa phute, se imbraca si se aranjeaza ''pe trend'', ca sa fie cooleanu si fesan si sa placa la dame.

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Stai, ca tocmai mi-a dat o printesa ignore
Postezi si tu ceva in numele meu?

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu.

Te duci la intrebarea lu' JustSomebody, adica asta :http://www.tpu.ro/......i-pana-in/
si dai urmatorul reply:

IMC90 iti transmite : Nu ma lua cu texte din telenovele, iubirea adevarata nu exista.
Tu cauti o utopie, si risti sa-ti pierzi viata aiurea in loc sa faci ceva util cu ea. Ma repet, mai bine hai sa discutam despre ceva mai inteligent, cum ar fi pretul unei locuinte. Ma gandesc ca (,) cu sau fara iubire, nu o sa stai cu ai tai pana la 100 de ani...
P.S: butonul ignore e pentru cretinii care raman fara argumente si nu sunt in stare sa sustina o discutie.

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Ce vrei?

Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Ti-n' spanac rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Neinteresantul a răspuns:

Dar de cine trebuie sa te indragostesti? Te-ai gandit la asta? Te-ai gandit ca poate au fost si baieti buni pe langa tine si i-ai refuzat?

| esco a răspuns:

Pentru ca nu iti alegi persoanele.

| ciufuliiciii a răspuns:

Poate daca mi-ai spune toata povestea as putea sa te ajut, crede-ma sunt dispusa sa citesc oricat de lunga ar fi, astept sa imi spui :*

| JustSomebody a răspuns:

Buna.Inteleg ca iti este greu sa te indragostesti mereu de baieti carora nici nu le pasa de tine.Inima ti se rupe in doua de fiecare data cand iubirea nu iti este impartasita.E trist sa iubesti pe cineva fara ca el sa simta macar simpatie pentru tine.Probabil vrei sa iei o pauza de la dragoste si sa te bazezi pe viata, familia, scoala ta, dar mereu apare cate un baiat care strica totul.Dar tot raul spre bine.Concentreaza-te pe viata ta si ai grija cui ii oferi dragostea.Incearca sa cunosti si sufletul baiatului nu doar trupul inainte sa ii spui te iubesc.Fii mai atenta la cei din jurul tau. Poate cel potrivit tie a fost meeu langa tine si nu l-ai vazut.NU dezarma si m-ai cauta, dar asculta-ti si mintea inainte de a te indragosti de un baiat caci nu conteaza doar ambalajul.E cineva acolo si pentru tine si pana il vei gasi este trist sa stii ca se vor mai repeta situatii de genul asta, ca tu il placi dar el nu si nu ai cum sa le eviti, dar totusi il vei gasi pe acel "EL".NU iti transforma inima in piatra.Asta este.Macar suferinta ta se va trandforma in fericire alaturi de baiatul potrivit.Cauta-l in continuare si nu te lasa in joc de iubire neimpartasite.Bye si succeshappy

| XxDennise a răspuns:

-Da, stiu asa mii` se intampla si mie :-| pana la urma e enervant si totusi poate daca persoana pe care o placi te place.:devil cine stielove struck happy

| TheUchiha a răspuns:

Sall soro, ca sa nu te mai indragosteti de baietii nepotriviti, trebuie sa nu te mai gandesti la ei.Gasesteti o ocupatie care-ti place si nu te mai gandi la ei.Intr-o zi vei intalni baiatul perfect care te va merita si pe care il meriti.Baftawinking

| ALXlfc a răspuns:

Asa se intampla mereu ...intr-un final vei gasi pe cineva care te merita si te va aprecia asa cum trebuie

| LaTataie a răspuns:

1. Invata sa te respecti intai pe tine pentru a putea sa respecti pe celalalt si a putea fi la randul tau respectata.
2. Este de vina locul. O relatie are o baza solida de respect si intelegere in cadrul unor aspiratii, proiecte, idealuri comune, nu pe strada, nu la discoteca, nu in bar, nu pe net.