| Nume_3448 a întrebat:

De ce sunt nervoasa atunci cand ma gandesc la sex?
Ma inrosesc si incep sa tremur.
P.S...Am mentionat in alta intrebare ca am 38 de ani si sunt inca virgina.

Vreau sfaturi utile va rog.

Răspuns Câştigător
| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Ești frustrată pe plan emoțional, trebuie să te calmezi, presupun că ai suferit un șoc cu ceva legat de acest fapt.am să-ți pun o serie de întrebări:
-Ai partener/iubit?
-Ai văzut multe filme în care era relatată o relație sexuală?
-Ești rușinoasă de fel?
-(Dacă ai partener)el se gândește la o relație sexuală?
-Care sunt temerile tale?
-Îți place căldura sau frigul?
Din aceste înterbări am putea scoate un motiv, iar dacă nu funcționează îți sugerez să te duci la un medic psiholog.

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Si normal ca esti nervoasa.
Ai aproape 40 de ani si te urmaresc niste lucruri.Niste frustrari, neimpliniri pe plan emotional.

| gigiro a răspuns:

DDe placere? De teama? Isterie? Pentru o femeie e mai greu sa fie virgina pana la aceasta varsta, doar daca e maicuta.Trebuie sa mergi la ginecolog, endocrinolog si psiholog.

| glamour a răspuns:

Vazand ca esti si nervoasa, du-te la psiholog, va sti cum sa-ti vorbeasca si poate dispare teama

| Hombre a răspuns:

Draga daca este adevarat ce spui te compatimesc, pai pe cine ai asteptat pe "Fat frumos" trageti-o fata ca se duce dracului viata, pai ce faci bagi varza la murat in ea la batranete? Lasa ideile preconcepute si apucate de treba ca nici nu stii ce ai pierdut, hai fa-o si recupereaza, succes. Ma ofer daca nu dispui, doar suntem la TPU.

| Alecsaandrra a răspuns:

Omg

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

N-ai pierdut absolut nimic.

| kidboo a răspuns:

Am ramas masca:o:o:O daca speri la un print.nu o sa vina. sfatul meu gasesti cu 200 de lei gigolo... te rezolva.si scapi de o astfel de povara eu cred ca e o teamastraight face

| totem a răspuns:

Eu ti-am raspuns si ti-am spus sa o cauti pe NuAmNume. Nu numai ca va completati onomastic, dar poate va si ajutati, asta daca nu cumva sunteti una si aceeasi persoana.

| totem a răspuns:

Aveti nu numai aceleasi probleme, ci si aceeasi exprimare. Amandoua multumiti anticipat, amandoua asteptati sfaturi utile si "mentionati" cate ceva. De trolling ati auzit?

| NuAmNume_6711 a răspuns:

Semeni cu o prietena mai veche
De unde esti?
PS: Avem cam aceleasi probleme.