| swe3t a întrebat:

Ce sa fac cand sunt nervoasa, plang si tremur? Vreau raspuns sincer!

5 răspunsuri:
| NoNameMe13 a răspuns:

Suna un/o prieten(a) de incredere si incearca sa te controlezi, sa te opresti din plans! Nu rezolvi nimic, doar te distrugi pe tine si iti distrugi si sanatatea. In timp ce plangi nu asculta melodii triste, caci iti vor stimula plansul. Daca nu te poti opri din plans, bea un pahar cu apa si lamaie si mananca lamaie, te va ajuta.

| teodem a răspuns:

Mmm,in situatiile astea eu ma culc e cea mai buna solutie, daca nu pot adormi beau un calmant sau daca nu merge un pahar de cognac) dar nu le amestec niciodata) sau, am auzit ca psihologii recomanda sa te izolezi si sa te uiti in oglinda si daca e asa cum spun ei ai sa ajungi sa-ti zimbesti. be carefull.

| FericituIndragostit a răspuns:

Ok,deci u vrei sati schimbi starea emotionala.
Fi atenta :D
Deci mai intai trebuie sa fi constienta de ce esti asa sau ce tia provocat asta.
Respira incet, adanc, ia-ti ceva pufos in brate si strangel cat de tare poti :D.
Gandeste la cum ai fi sa fi sarutata intr-un camp cu flori si sati zica iubitu exact ce vrei si ce nu :)).Si sa te ia si te faca sa te topesti in mainile lui.;)
Dai drumul la o melodie care iti place de ex :
http://www.youtube.com/watch?v=FjPR91zkF1A
Asta ascult acum si abia astept sa ma duc pe afara.
Uita-te pe afara si gazdeste ce frumos e pe afara.Sunati prietena si zi ca te simti prost si ducetiva la ceva shoping si discutati ce so intamplat.
Si inainte de a te duce pe afara fa un dus, spalate pe fata plimbate prin casa, si nu recomand dar uneori merge mananca ceva, recomand o salta de avocado cu ceva creveti :D.
Si stai un moment si gandeste ca nu e asa rau si ca nu merita sa te consumi.
Succes si na nu-s mare psiholog dar vreau sa ajung sa-mi zici daca o mers.

| Elyza a răspuns:

Suna un prieten si spune-i ce te framanta

| Annefata a răspuns:

Eu ca sa ma linistesc cand sunt nervoasa vorbesc cu persoana care m-a suparat sau sun pe cineva ca sa ma consoleze