| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

De ce tinerii, prefera, la varsta la care ar trebui sa se distreze sa se implice in relatii serioase gen 1-2-3-4-5-6 ani? crying si mai ales in perioada studentiei, perioada cea mai dulce din viata unui om, o traiesti o singura data si sa ratezi toata distractia si sa te abtii de la placeri din cauza ca esti legat de cineva cu care NU ai garantia ca va fi pentru eternitate, te trezesti ca va despartiti si te gandesti la studentia ta, sau la tinerete, ce ai facut? ai stat dupa fundul partenerului, te-ai abtinut de la placeri nevinovate deoarece erai legata in relatie, erai prea oarba/orb ca sa gandesti rational. Mai copii, relatii gasiti pe toate gardurile, astazi esti in relatie, maine nu esti, DAR studentia si perioada din liceu le traiesti o singura data, sunt perioadele in care te distrezi cu gasca, iesi in club, betii la cabane, acasa, in camin, strabateti cat mai multe cearsafuri, va pregatiti de examene, mergeti la cafenele dupa examen, nopti albe pentru distractie, de asta trebuie sa va bucurati voi, nu de monotonie conjugala, iar sentina prematura a fetei la cratita. Tinerilor o viata aveti, NU stergeti pe jos cu ea. Ce parere aveti oameni buni?

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Statistica arata ca un barbat in medie, pe plan mondial face sex cu 7 femei toata viata lui, in Romania cifra este de 5, 5, totusi exista printre noi barbatii "sportivi", cum sunt si in randul femeilor "spotrivele" depasind cifra decisa sau nedecisa de dansul/dansa.

Eu cred ca multi tineri si-ar dori distractie, si cred ca multi cand vad fete misto si-ar dori sa se culce cu ele iar cand dau de o fata misto tin de ea si cu dintii pentru ca in subconstient ei stiu ca dupa ce pleaca duduia ori nu pot gasi ceva mai bun, ori va fi greu, deci ei sunt multumiti si se complac in situatia de a domina doar o singura fata. Desigur. regretele dupa despartire sunt garantate si in randul baietilor, cat si in randul femeilor. Totusi e bine ca mai sunt nenorociti ca mine care ii invata pe baieti cum sa le provoace orgasm mental fetelor doar cand ii vad si sa vada ca fetele de 10, tipele alea chiar misto sunt chiar dramatice si au probleme cu ele.

Deci sfatul meu este : NU IERTATI NIMIC, NIMIC! buna intrebare btw

| Oana92 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

" se complac in situatia de a domina doar o singura fata"

Pentru tine este absolut necesar sa domini o femeie? A cuceri= a domina?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Oana92):

Tu ca femeie vrei sa domini sau sa fii dominata? Sper totusi ca nu te atrag tipii care-ti din barbia in pamant si de duc dupa telecomanda sa ti-o aduca tie...

| Oana92 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Nu, nu imi plac „catelusii„ dar in mod cert nu imi place nici sa fiu dominata. M-ar enerva foarte tare un tip care ar incerca sa faca asta. Eu cred in egalitatewinking Si nu imi spune ca nu exista asa ceva!

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Oana92):

Ma abtin big grin

14 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Tu esti bolnav la cap ori nu ai avut relatie in viata ta. Sa ai o persoana iubita alaturi de tine asta inseamna viata si fericire nu cum zici tu,, sa strabati cat mai multe cearceafuri'' d-asta ai 30 ani din spusele tale si nu ai pe nimeni si postezi prostii la anii astia.

| RAY a răspuns:

Pe de o parte ai dreptate multi baieti vor de fapt sex si se bag in asa zis relati doar pentru sex,dar nu toti,sunt si baieti care iubesc cu adevarat, pe cealalta parte fetele nu vor sa se simte folosite doar pentru sex, in concluzie fetele se viseaza mirese, baieti viseaza multe trofee, orice barbat intra o relatie pentru sex da apoi poate si sa o iubeasca pe fata aia, nu sunt de acprd cu esti tanar tio tragi cu toti/toate asta e imaturitate nu maturitate

| Drimmero a răspuns:

Nu esti pe craca ta, omule! Bwuahahaharolling on the floor)))!

| aXy99 a răspuns:

Sunt de parere c-ar trebui sa mergem la cabana si sa dam o petrecere.

| sofisis a răspuns:

Of Doamne... daca pentru tine tot sensul vietii se gaseste intre picioare, nu inseamna ca varianta ta e cea normala. Nu mi se pare deloc ok ca la varsta ta esti atat de pornit pe treaba asta. Te-au ranit cateva fete rau de tot in trecut bag seama si ai ramas cu sechele.
Nu cred ca e gresit sa fii intr-o relatie stabila daca asta e ceea ce iti aduce tie echilibru, liniste si fericire. Si nu mi se pare ca trebuie sa privesti viata asa de unilateral precum o faci tu.
Nu, nu am fost genul cu relatie serioasa in liceu si facultate. M-am distrat in toata perioada asta, dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa faca asa. Si sa stii ca ieseam si cu foarte multe cupluri atunci cand ieseam si pareau a fi foarte fericiti si se distrau fara nici o problema.

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca cineva isi propune sa intre intr-o relatie serioasa, pur si simplu se intampla. Asa a fost cazul meu. Ne-am cunoscut, ne-am placut, am iesit, am inceput o relatie, ne-am mutat impreuna si uite ca au trecut 6 ani. Eu am 23 de ani, el 30. Nu ne-am propus sa dureze atat, pur si simplu s-a intamplat. De ce sa ne fi despartit daca ne era bine impreuna? Cand nu ne-am mai inteles, am luat o pauza si ne-am impacat tocmai pentru ca ne era mai bine impreuna decat despartiti. El nu si-a pierdut studentia, tocmai terminase masteratul cand ne-am cunoscut, iar eu nu regret ca am pierdut ''distractia'' de care vorbesti tu. Fiecare e diferit si are nevoie diferite. Pentru mine nu functioneaza chestia cu betia, clubul si cearceaful si asta nu inseamna ca e gresit, asa cum pentru tine nu functioneaza chestia cu relatia si nici aceasta varianta nu e gresita. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai dureaza mult pana vei intelege ca perceptia ta asupra vietii nu este absoluta? La fel cum tu esti sigur ca ceilalti gresesc cu ceva, pentru ca nu se aliniaza cu mentalitatea ta, asa si tu pari pentru ceilalti. Fiecare om are propriul univers in care traieste si fiecare vede lucrurile putin diferit. In realitate, cu totii avem dreptate si ne inselam, in acelasi timp.

Tu vrei sa te distrezi, altii vor stabilitate, altii vor iubire, altii vor sa invete. De aceea vezi oameni care iau alte decizii care tie nu iti sunt pe plac, pentru ca ei sunt alti oameni si nu esti tu. Deal with it!

| StefanChriss a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt de parere ca tinerii ar trebui sa-si traiasca tineretea, din mai multe puncte de vedere, nu doar sentimental. In ultima perioada am observat o maturizare fortata a tuturor adolescentilor, care de pe la pubertate incearca sa imite obiceiurile adultilor (evident, majoritatea fara sa preia si resposabilitatile). Ca sa revin la topicul tau, trebuie sa intelegi ca fiecare gaseste fericirea in lucruri si situatii diferite. Ceea ce tu vezi ca o pierdere de vreme (relatiile de lunga durata la tinerete), altora asta le aduce fericirea. Spre deosebire de noi, ei se vor uita in trecut si contrar parerii tale, vor fi fericiti! Fericiti ca si-au petrecut toata viata, sau o buna parte din ea, alaturi de acea persoana. Distractiile de care spui tu, nu doar ca nu sunt pe gustul tuturor, dar reprezinta si o viata degradanta. Daca fiecare face ce ii place cu timpul lui liber, nu are ce sa regrete mai tarziu! In concluzie, da dovada de empatie si lasa-i pe ceilalti sa se bucure in modul lor, iar tu fa-o in al tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

E problema ta ca nu ai gasit o partenera cu care sa poti gusta toate distractiile din liceu si faculta, sunt rare tipele dar si cand gasesti una...