| SenZoru a întrebat:

De ce toate fetele incearca sa fie cat mai slabe. Inteleg ca e frumos mai ales pentru o fata sa aiba un corp frumos insa majoritatea desi sunt slabe nu recunosc asta.(anorexicele). Oricum cel putin pentru mine si majoritatea baietilor pe care-i cunosc eu nu sunt mai frumoase sau mai cu motz fetele care sunt slabe. cel putin asta e parerea noastra... acum sa nu se-nteleaga faptul ca noi am fi grasi si am prefera fetele mai plinute. laughing) nicidecum... oricum astept pareri...

Răspuns Câştigător
| Ruxandra_8921 a răspuns:

Am pe undeva senzatia ca ne pierdem in amanunte nesemnificative...ne punem intrebari "existentiale"gen "a fi sau a nu fi gras?"sau "a fi sau a nu fi slab?". Eu intotdeauna am fost exceptia de la regula, si am 3 mari motive sa sustin ceea ce spun:din motive de sanatate am fost mereu grasa si sunt foarte mandra de treaba asta, nu sunt dementa, doar ca eu nu am facut din "defectul"meu o tragedie, ci l-am transformat in ceva constructiv...si anume, prin felul in care arati ti se deschid sau ti se inchid marile usi ale vietii, cum ar fi o cariera de succes, marea dragoste, realizarea pe toate planurile.Decat sa-mi distrug sanatatea fizica si mentala am ajuns intr-o zi la concluzia ca e mai bine asa, in felul asta voi avea intotdeauna certitudinea ca ceea ce am dobandit este al meu in totalitate si ca nimeni nu-mi poate lua ce imi apartine, pentru ca atunci cand nu ai "primit"un corp de invidiat, incerci sa-ti dezvolti alte laturi, sa razbati prin propriile cunostinte si nu prin "nurii"pe care ii poti etala "la nevoie". Nu as vrea sa se interpreteze gresit, nu am nimic cu nimeni, am vorbit de un caz in particular, nu am facut comparatii sau cv de genul, pur si simplu am incercat sa spun ca de fapt nu conteaza cate kilograme ai sau cat esti de "frumos"...frumusetea oricum nu dureaza o vesnicie... ceea ce ramane intiparit cu adevarat...respectul,raman amintirile frumoase, inocenta, dragostea, pasiunea, sacrificiile...si nu tenul mixt sau normal sau obezitatea versus anorexia! pupicei... sper ca am putut sa te lamuresc intr-un fel.

20 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Nu trebuie sa exagereze nici cu mancarea, nici cu slabitul, totul sa fie in echilibru.

| inna a răspuns:

Eu una sunt slaba, dar nu pentru ca tin un regim si imi doresc asta, este genetic. Unii spun ca ma pot considera norocoasa si multi mi-au spus ca am un abdomen de invidiat...nu ma las impresionata de asta.Fiecare cu metabolismul lui.

| Viuvi a răspuns:

Si eu am putina burtica big grin
Si mereu glumesc pe tema asta laughing... s eu vreau sa o dau jos insa asta e doar un plan si la cat de puturoasa sunt pan il pun in aplicare mai dureaza big grin
Majoritatea fetelor sunt complexate de ideea ca nu au noroc la baieti din cauza burticii! chiar daca nu e asa...
E si normal sa nu va placa fetele gen schelet, pur si simplu nu ai pe ce pune mana straight face

| liliana83 a răspuns:

Pai asa e frumos si sanatos.

| yadora a răspuns:

Eu sunt de parere ca e mai bine sa fie un pic plinuta si sanatoasa ...decat o anorexica care de dragul siluetei isi baga mainile pe gat pana la cot si varsa si ce a mancat acum o saptamana si sa o ti leguma langa tine ca pica din picioare de nemancata ce e...

| adiuca a răspuns:

Eu una am 45 kg si 1.60 nu sunt nici slaba si nici grasa consider ca e foarte bine asa dar nu am nimic nici cu fetele plinite nici grase nici slabe sau schiloade sunt si ele tot fete si exista cineva pentru fiecare...big grinbig grin parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| SenZoru explică:

Of... am uitat semnul intrebarii. sorry

| damav a răspuns:

Nu recunosc pentru ca aia este unitatea lor etalon, au immpresia ca doar daca esti slaba si lipsita de forme esti feminina.Gresit.Va dau dreptate baieti, cand iei in brate o femeie sau cand o mangai, trebuie sa simti ca e femeie nu sa te gandesti ca ai o scandura. Femeia trebuie sa fie femeie, sa-i simti formele nu sa le cauti

| margaritar a răspuns:

Eu am 1 70 si 63 de kgstraight face
nu sunt multumita deoarece am burtica si soldurisad as vrea sa slabesc

dar cand vad cate una ca e piele si os ma bucur ca sunt asawinking
plus ca nu mi se par sexy femeile slabestraight face straight face (parerea meah)

| ---droid-kid--- a răspuns:

Hmmm eu am 14 ani la 1.60 m si 48 kg...straight face_straight facestraight facestraight facesi mi se pare k sunt plinutzabig grinbig grinbig grinbig grin

| WhiteWings a răspuns:

Stiu ca baietiilor le place sa aiba pe ce sa puna mana cred ca vor sa arate ca prezentatoarele de moda dar nu tin contul de faptul ca ele nu au voie sa manance ce vor.fiind prea slabe nu au nici o forma sau ceva sa va atraga dar fiind fixiste e greu sa le scoti ideea din cap

| idanna a răspuns:

Uitati-va la Angelina Jolie care este considerata o frumusete in America si mereu in topurile de frumusete. Oare acrest lucru pentru ca este frumoasa la fata si are trasaturi frumoase sau si pentru corpul ei numai piele si os?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi, majoritatea baietilor prefera fetele slabe, desi nu recunosc asta.Si una mai prostuta, pentru care aspectul fizic e totul, tinde sa exagereze, adica "slaba" inseamna "piele pe os", maxim 45 kg, etc.

Unde mai pui "exemplele" anorexice de la tv? Pe care toti le ridica in slavi, ca-s "frumoase"... fetele tinere (si nu numai) considera atunci ca asa trebuie sa arate, si-s in stare sa nu manance cu zilele, numai sa ajunga sub un anumit nr de kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca isi iau ca model o vedeta sau eu mai stiu ce, si vor sa arata ca ea... dar acea fata nu stie ca, vedeta e plina de trucaje si multe altele... dar ea vrea sa arate ca fata aia din poza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa stii ca unele isi doresc sa se mai ingrase dar chiar nu reusesc cum e cazul meu. Dar sunt unele care arata ok si isi doresc sa slabeasca sunt influentate de ceea ce vad la tv. Acele vedete pe care toate adolescentele le idolatrizeaza si le considera drept modele, inca mai exista acel mit cu 90-60-90. Traim in perioada asta in care fetele traiesc pentru a face sex si a se simti complexate de felul in care arata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a mea e schelet.nici nu am mai ingropat-o de mult ce o iubesc.si ea pentru mine a slabit asa de mult.bale doamne tuturor asa.sa fie si ei fericiti.succes slabelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa fii slaba si pentru ca asa este constitutia ta, asta nu inseamna ca nu manaci sanatos sau ca folosesti diferite medicamente pentru slabit si ceaiuri[ceea ce nu e recomandat, o data ce te-ai apucat si te lasi de ele te ingrasi foarte tare], iar cu anorexicele, aceasta boala nu poate sa apara neaparat pentru ca vrei sa arati neaparat ca si cutare vedeta ci poate sa apara si pe plan psihic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 14 ani. 1. 70m si 54 kg.si tot as mai vrea sa slabesc straight face

cu toate ca majoritatea imi spun ca sunt perfecta asa crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt deacor cu parerile voastre, adica chiar daca estiun pic mai grasa asta nu inseamna ca nu ai prietene sau ceva de genul asta )) eu nu sint grasa dar sa fiu cinstita imi este mila de fetele grase, pentru ca societatea incearca sa le evite (( eu cred ca acest lucru nu este corect )) P.S Lery :*:*:*