| Lavinia20 a întrebat:

De ce majoritatea baietilor, defpat mai toti baieti [adolescenti ma refer cel mai mult], prefera fetele slabe? Fetele mai plinute ce au? Adica nu sunt si ele tot fete, persoane? ca doar nu sunt animale... si de ce rad de ele? As vrea raspunsuri mai mult de la baieti daca se poate!

24 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Câte răspunsuri penibile, câte generalizări idioate și fără rost. Auzi, "fetele slabe sunt rele la suflet", "mai toți băieții preferă fetele slabe", "pentru mine nu contează fizicul decât 0, 001%" (era să-l și cred pe ăsta). De unde vă vin astea, frate? laughing

| Lilac a răspuns (pentru TeoPT):

Acestea sunt cuvintele care pot sa descrie o fata slaba.

| κλάους a răspuns:

Pentru ca ele sunt COOL...Nu ai observat ca in lume numai asta conteaza? Daca baiatul e cool, si are o fata cu picioarele strambe langa el imediat o sa fie 0. Nu am nimic cu fetele mai plinute, dar cu cele grase da, mai ales daca intra pe un site de genu si pun intrebari de genu.

| Lavinia20 explică (pentru κλάους):

Pai si ce anume ai cu fetele grase, si de ce? Ti-au facut ceva sau care e faza?straight face Asta nu inteleg la nici un baiat, voi credeti ca fetele grase cum le spui tu nu sunt tot fiinte omenesti, crezi ca ele nu au suflet sau ce? Sau mai bine zis de ce va place asa mult sa radeti de ele?

| κλάους a răspuns (pentru Lavinia20):

1. ITi spun sa te calmezi!
2. Nu mi-ai facut nimic, ba chiar sun prieten cu ele, deci, o sa mergem la 3:
3. Sunt finte, sunt fete cu suflet
4. Nu ma rad de ele, pentru ca asa cum am spus la 2, sunt prieten cu cateva fete grase
5. Eu am spus ce se intampla in viata, mai ales in momentul respectiv! Trebuie sa fii frumos acum ca sa fii "boss". Daca esti gras/grasa (ca sa vezi ca nu am nimic cu fetele, pentru ca si baietii sunt in prb asta) toti or sa te judece. Eu nu stiu de ce rad de ele, dar iti spun ca tu daca esti grasa nu cred ca vei rezolva nimic cu chestiile astea pe TPU.

Deci, iti mai spun odata sa te calmezi.

| Lavinia20 explică (pentru κλάους):

Sunt calma, doar ca nu inteleg de ce unii rad de fetele grase acum vorrbin serios nimeni nu eperfect.chair nu`i intelge pe cei care fac astastraight face si nici n-am sai intelegstraight face

| κλάους a răspuns (pentru Lavinia20):

Eu nu rad de fetele grase. Inteleg ca nimeni nu e perfect pentru ca nici eu nu sunt perfect asa cum nici tu nu esti perfecta si asa cum nici unul dintre care au raspuns la intrebare nu e perfect (spun asta pe riscul de a-mi sarii toti in cap, but, nvm). Eu ti-am spus ca acum si cel mai urat se uita la un model si nu-si vede de lungul nasului. Mergi pe strada si uitata-te! Acum daca nu esti sexy nu esti nimic... Ce nu ai inteles din asta? Eu nu stiu de ce rad de ele, dar nici nu o sa afli daca continuii asa.

Si, sa stii ca nici eu nu o sa inteleg de ce acele fete care vad ca sunt grase nu incerc sa faca ceva in legatura cu asta.

| Lavinia20 explică (pentru κλάους):

Deci asta va oftica pe voi sa zic asa,ca nu incearca ele sa faca nimic... dar de unde stiti voiraised eyebrows? poate sunt asa din cauza unei boli sau ceva, dar voi, sa ma rog sa nu generalizez desi ar cam fi cazul radeti de ele, dar fara sa stiti ce e in sufletul lor sau de ce sunt asastraight face

| κλάους a răspuns (pentru Lavinia20):

Pe voi va oftcica ca unii baieti rad de ele? Dar de unde stii ca rad toti?

Nu mai are rost sa continuam, ca nu intelegi nimic, dar nimic. E am spus ca nu rad de ele pentr uca sunt prieten cu doua "grase" si nu ma deranjeaza. Deci, asa cum nu rad eu, pot sa fie un lume inca o gramada de baieti care nu rad, deci, termina!

Si, in inchiere, sa-ti raspund: da, asta ma oftica pe mine! Ma oftica ca mai au tupeu sa zbiere ca "de ce eu nu sunt placuta". Dar soro, daca vrei sa fii placuta du-te si alearga macar 10 minute, dar nu ele: "nu pot sa fug"...

| Lavinia20 explică (pentru κλάους):

Dar nu am zis de tine, am zis in general dar mrgoh go on chiar ca nu mai are rost ca oricum nu o sa o scoatem la capat...

| κλάους a răspuns (pentru Lavinia20):

Nimeni nu o sa o scoata la capat cu problema dintre GRASI si SLABI.

| Lavinia20 explică (pentru κλάους):

Da. asta asa e

| ioanalexandru a răspuns:

Buna!
vezi tu lavinia, eu ca baiat nu pun accent pe fizicul unei fete nici macar 0, 0001%.
am invaţat ca trebuie sa ma uit doar la interior.
degeaba exteriorul e beautiful iar interiorul jalnic.
deci pentru mine, fizicul e nul!

| MissIndependenttt a răspuns (pentru ioanalexandru):

Nu stiu ce sa zic dar practic raspunsul tau m'a facut sa rad.hee heeAdica ce vrei sa spui prin asta, ca daca este urata uratelor si are un suflet bun te'ai uita dupa ea? Preferi sa te faci de ras cu ea pe strada? Intr-adevar conteaza si sufletul dar pana sa ajungi sa o cunosti cu adevarat nu te uiti mai intai la aspect? Oricum fiecare cu propia parere dar raspunsul tau chiar nu mi se pare unul destul de sincer.:*

| ioanalexandru a răspuns:

Sincer,da! prefer sa ma fac de ras.atat cat ma inteleg cu ea, nu/mi pasa fizicul.

| TeoPT a răspuns (pentru ioanalexandru):

Vorbe în vânt. Toți se dau mari îngeri că nu le pasă fizicul. N-are cum să nu îți pese, bă.

| ioanalexandru a răspuns:

Nu,nu imi pasa!
eu am avut o educaţie poate puţin mai diferita.
ne avand tata, mama aşa m-a invaţat.
mereu mi-a zis ca nu fizicul e important.ci ceea ce se ascunde dupa aceasta carcasa.
şi ştii, are dreptate!
frumuseţea exterioara trece cu timpul.
insa cea interioara, nu

| TeoPT a răspuns (pentru ioanalexandru):

Nene, mă înțelegi greșit.
Am zis că ȘI fizicul e important, nu că numai fizicul e important. Dă-ți seama că știu că frumusețea interioară e cea care contează, însă să stai pe lângă o vită doar pentru frumusețea interioară... mie nu-mi surâde. Și în plus, frumusețea e relativă. Dacă mie o fată mi se pare un înger și ție ți se pare urâtă, tu consideri că are doar frumusețe interioară, eu consider că le are pe amândouă.
Normal că îmi pasă de interior, ba chiar mă doare undeva cât de frumoasă e o fată dacă se comportă ca o pițipoancă și toate cele. Dar și fizicul contează. Nu poți să spui că nu contează deloc. Sună aiurea.

| stefanlovegreen a răspuns:

In general in ziua de azi se promoveaza foarte mult imaginea, tot ce tine de estetica e promovat cat se poate de mult. A fi o vedeta in Romania e ceva normal, insa "vedeta" cu sensul de fufa proasta care sta toata ziua degeaba si ia bani fara sa mai gandeasca. Nu dau exemple ca sunt destule.
Referitor la intrebarea ta. Ei bine noi baietii ne bazam instinctual pe ceea ce vedem. Simtul vizual este cel mai dezvoltat. Tocmai de aceea baietii judeca cel mai bine dupa aparene. Vazand o fata pe strada cu sanii mari, slaba, blonda/bruneta depinde de gusturi, nust cum, instinctul iti poate spune "ce buna e tipa, merge de o tavaleala", apoi intervine ratiunea zicand"nu vezi ca e pitipoanca, se vede pe ea ca toate sunt de la tata si mama, crezi ca e asa de desteapta pe cat pare" ori mai e si varianta a 2-a pentru baieti aceea care unii se uita intr-adevar dupa fete, le studiaza apoi "ataca", asta depinde de strategia fiecaruia. Unii sunt foarte aprinsi si nu mai au rabdare sa asculte sa vada cum gandeste fata de langa el, ci fac orice sa ajunga cu ea in pat. Tocmai de aceea daca unora nu le convine cum arata fata, oricat ar fi ea de desteapta, o resping fara a scoate nici un cuvant acea fata. Insa depinde de foarte multi factori treaba cu respinsu fetelor mai plinute cum le spui tu. Asta e parerea mea.

| anakondabaa a răspuns:

Fiindca asa sunt adolescentii, oamenii din ziua de astazi, majoritatea, se uita la fizic prima data, da, dar dupa aceea isi dau seama ca interiorul conteaza cel mai mult...

| Cristan95 a răspuns:

Frate hai sa fim seriosi! ok? si tie iti place un baiat facut/slabut spre exemplu tie nu iti place o batoza lenesa ...fiecare om e frumos cand e ingrijit/a slabut/a (nu anorexic/a) si cu bun simt! esti complexata ca ai ceva kilograme in plus? pai trebuia sa te gandesti la asta inainte sa bagi mult in tine daca ai metabolismul incet atunci uita ce am zis mai devreme dar totusi! mie imi plac fetele slabute adic poate sa aiba ceva kile dar sa nu fie colaci sau sa aiba forma de butoi! asta e lumea in care traim si trebuie sa accepti ca ai o problema atunci si fa tot ce poti ca sa o remediezi! Nu am ras niciodata de fetele grasute(decat cele care se cred vedete) dar imi e sila sa vad ca nu se pot si nu vor sa se schimbe! o sa crezi ca sunt un nesimtit dar asta e viata

| Kitty1212 a răspuns:

Buna Lavinia sti care este cel mai plauzibil raspuns: in ziua de astazi baietii aia "smecheri" umbla numai dupa : a.uscaturi b.panarame uscate c.bete gatite! Umbla dupa fete care arat bine pentru propria mandrie ca apoi sa le bage si ei oleac "windosul"! Si prostimea adica restul de baieti iti spun in capul lor " wow ce cool arata ala vreau si eu sa fie un "smecher" ca si el si face si el ca celalalt. Simplu. A bine mai sunt si panarame dstepte ii fac pe fraieri de bani laughing si apoi vin la alea cuminti ca cica acum nu ii mai intereseaza cum arata laughing! Asta a fost si majoritatea baietiilor care o sa citeasca o sa zica "nuuuuuuuuuuu" dar in sinea lor stiu ca asta e adevarulwinking!\

| Lilac a răspuns:

Tu ai dreptate, baietii prefera mai mult fetele suple si frumoase. Insa acele fete sunt de-a dreptul rele, fara inima. Iar fetele mai plinute, sunt destul de dragute la inima! Eu am fost grasa, si am slabit pentru un baiat, cu care acum nu mai am nici macar o legatura! Gandeste-te bine la ce-ai sa faci, pentru ca, probabil, in viata vei avea nevoie de o speranta, si aceea fiind UN BAIAT.