| Johny89 a întrebat:

De ce toti care cat de cat is oameni buni le e dat sa sufere? de ce tot timpu o persoana buna si cu frica de D-zeu sufera cat poate sa duca? de ce de ce de ce?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Omul frumos este cel ce indura greutatile vietii fara a se lamenta!

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Toti suferim, numai ca cei sensibili si cu constiinta curata percep mai intens durerea si cu greu trec peste!

Majoritatii nu le pasa, traiesc clipa zi de zi! Cum e si normal de-altfel!

| Adyr0 a răspuns:

Accepta situatia asa cum este, mai bine suferim acum decat mai tarziu. Si Dumnezeu n-are nicio vina ca suferim, ne-am facut-o cu mana noastra.

| Ixchel a răspuns:

Dumnezeu ştie de ce face lucrurile aşa cum le face happy
Nu suferi degeaba, mai târziu vei conştientiza acest lucru.

| alexandrucr a răspuns:

Asa e viata happy aia buni sufera. aia rai castiga mereu. nu e ca in filme, e inverswinking

| Johny89 explică:

Eu nu am zis ca Dumnezeu are vreo vina.

| D-Anna a răspuns:

Un singur lucru am de spus:"Dumnezeu nu-ti da mai mult de cat poti duce."

| bulebule a răspuns:

"Le e dat"? Destinul ti-l faci cu mana ta. Moshule, nu fi pesimist!