| keNzoR151 a întrebat:

Ce parere aveti desspre cei ce nu le pasa de cei ce ii iubesc sunt indiferenti si dupa ce aceei oameni sufera, iar dupa o vreme cei care i-au facut sa sufere vor sa fie impreuna cu ei si acestea sufera la randul lor?, de ce mereu cand iubesti suferi si cand uiti de aceea persoana si nu o mai vrei te cauta ea si te vrea, daca ati patit la fel povestiti aici sau ziceti un raspuns. funda

16 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Am păţit-o. Am facut multe persoane să sufere, iar apoi mi s-a întors roata. A fost mai dureros decât un şut în c**** pe care îl simţi până în gât.

Prietene, dacă ai o probleme explică-ne clar cu subiect şi predicat ca să te putem ajuta.

| Danysan a răspuns:

Astea se intampla celor care au Inima -cei care stiu sa fu*ta si sa lase nu o sa le pese vreo data!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Danysan):

"cei care stiu sa fu*ta si sa lase nu o sa le pese vreo data!" vai steaua ta!

| varcolaccc a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Crede-ma are dreptate. Si iti pot da n exemple din anturajul meu.

| Danysan a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Amice eu spun ca e vai de capu tau -Nu sti in ce lume traiesti -Esti prea infantil in gandire ca sa vezi realitatea!

| Danysan a răspuns (pentru varcolaccc):

Mestere lasa-l in pace ca se crede in tara Minunilor!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru varcolaccc):

Anturajul este de vina sau tu ca faci parte din el?

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Danysan):

Mai intai invata sa gandesti inainte de a scrie, tu sustii ca cei care au inima nu stiu sa faca dragoste?( nu vreau sa ma exprim in modul tau vulgar deoarece nu doresc sa-mi fac imagine de macho man precum altii, nu dam nume)
Ai fost vreodata indragostit? daca gandesti asa nu cred, iar ceea ce porti tu in pantaloni se numeste aparat de facut dublu pi. In tara minunilor va credeti voi cei care nu va pasa de cei din jurul vostru, cei care cu orgoliul vostru marsav va calcati in picioare deminitatea de om, nu sunteti decat niste lasi care nu aveti curajul de a va baza pe propriile puteri de a inchega o relatie normala, cine mai este infantil? uita-te in oglinda cand citesti ce am scris eu si pe urma raspunde-mi, ai curaj?

| varcolaccc a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Da nu dau vina pe anturajul meu, eu doar ti-am spus ca exista chestia asta.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru varcolaccc):

Ce parere ai despre ce a scris KeepCalmThinkDiffrent?

| varcolaccc a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Ce parere sa am, si-a luat-o daca si-a bătut joc. Dar asta nu e vreo lege mistica sau karma ca sa spui ca se întoarce roata. Cum am mai spus cunosc oameni care fac asta de cand se stiu si nu ai nici pe naiba.

| LastyDJ a răspuns (pentru varcolaccc):

Ai dreptate. Unii care au inima buna isi primesc rasplata(in cazul de fata nu tocmai placuta) iar celor indiferenti nu li se intampla nimic

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru varcolaccc):

O sa le vina randulwinking si cand or sa cada au sa cada rau de tot, trust me

| Mămăligă59 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa lasi romantele la o parte, si sa pui mana pe o carte. invata sa te exprimi corect si apoi vorbeste de dragoste. si...cati ani ai? 12, 13?

| StefanMV a răspuns:

Am citit celelalte 4 raspunsuri si nu sunt de acord cu ele. Parerea mea este ca atunci cand o persoana te iubeste tu deja sti ca nu trebuie sa mai faci nimic ca sa o ti aproape asa ca se intampla de multe ori sa fi prea indiferent fata de acea persoana. Dupa ce o pierzi, realizezi asta si te simti vinovat. O sa vrei sa se intoarca la tine si asa vei suferi si tu cad te va respinge. Rareori se intampla ca acea persoana sa se intoarca si sa fiti amandoi fericiti. Asa e firea umana: Cand ai ceva nu iti dai seama cat de valoros este. Iti dai seama dupa ce pierzi acel lucru ( in cazul asta acea persoana ).

| Duque21 a răspuns:

Asa stau lucrurile. sunt atat de complicate incat nici macar nu reusesti sa iti dai seama de ce