| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii baieti devin gelosi daca vrei sa dansezi cu prietena lor sau chiar sar la bataie?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt foarte gelosi sau foarte prosti.De obicei ambele situatii.

| Emilian65 a răspuns:

De teama sa nu le iei prietena si sa fugi cu ea in padure.

| Jessica007 a răspuns:

Pentru ca, cum ai specificat si tu sunt gelosi.Desi dupa parerea mea nu vad nimic anormal intr-un simplu dans.Nu este numai vina baiatului respectiv ca danseaza cu fata pentru ca si ea accepta acel dans, nu o obliga nimeni cu forta sa danseze.Depinde acum de caracterul fiecaruia, nu sunt toti gelosi pentru ca realizeaza ca nu face altceva cu ea in afara sa danseze.

| 4psiho a răspuns:

Deoarece li se pare sau consideră că fata respectivă devine "proprietatea" lor și se simt "datori" să și-o protejeze.