| lacrimi a întrebat:

Baieti, ce parere ati avea, daca prietena voastra inca ar tine fotografii si imagini(pe computer), cu fostul ei prieten? Ce parere v-ar face? Ce ati crede? Ati fi gelosi? Pot raspunde si fetele laughing.

Răspuns Câştigător
| death a răspuns:

Întotdeauna există posibilitatea de a avea un morman de poze care ar fi trebuit şterse, dar s-au pierdut în negura folderelor. În plus, fiecare fost este o amintire, mai mult sau mai puţin plăcută. Dacă rămâne la rangul de fost, poate să aibă şi o mie de poze cu el. Pe mine mă iubeşte, el e doar istorie.

28 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai fiecare are trecutul lui si dreptul la amintiri. Fiecare persoana si-a pus amprenta si l-a facut pe cel de langa tine asa cum este si cum il iubesti. Fiecare din cei doi a venit cu un bagaj si celalalt nu are dreptul sa ii ceara sa uite, desi persoanele mai slabe si nesigure se panicheaza usor. De preferat pozele cu fosti/foste se pun pe discuri si intr-o cutie cu amintiri. Daca sunt uitate pe undeva pe harddisk conteaza mai putin decat ce este in inima lui/ei. Important e sa constientizeze atat: vii cu vii, mortii cu mortii, ce a fost s-a terminat si s-a terminat cu un motiv clar. Ce n-a mers o data nu va merge nici a doua oara. Ne cautam perechea pana cand o gasim, daca nu am gasit-o mergem mai departe. Inutil sa te intorci de dragul amintirilor, lucrurile s-au schimbat, trecutul are farmecul lui acolo unde ii e locul: in memorie (nu a calculatorului ).

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sincer?happyNu stiu ce as face.Nu cred ca as accepta asta. Din pacate sunt o persoana putin geloasa si nu imi convine sa pastreze poze cu fosta prietena.winking

auran
| auran a răspuns:

In computer sau pe desktop? daca-i computer nu-i bai, na si tu poti avea... daca este pe desk ar trebui sa-ti pui semne de intrebare nu sa devii gelos...

| Encore a răspuns:

Logic, as face spume straight face

| Ben. a răspuns:

Hai sa zicem ca dai erase si stergi arhivele alea, care probabil se ma gasesc in alte 200 de computere. dar cum poti sa dai erase la amintirile inmagazinate in hard-disk-ul din mintea ei? si acolo sunt in tridimensional si le poate accesa chiar si cand va bucurati de un moment intim. calmeaza-te ca lupti cu morile de vant.

| inna a răspuns:

Nu as fi geloasa, poate numai daca ar pune o poza cu ei pe desktop laughing, in rest in pc poate sa pastreze poze.

| wannabe a răspuns:

Nu prea as avea incredere in persoana respectiva.as crede ca nu tine 100% la actualul prieten si ca se gandeste la altu.

| lacrimi explică:

Apropo, va intreaba un baiatbig grin.

| lacrimi explică:

Da, dar uneori amintirile te rod, si uneori chiar foarte tare.In ''Nunta in cer'' de Mircea Eliade, ala se tot intreba, a fost fostul mai bun ca mine, i-a placut mai mult, il compara cu mine, sunt mai bun ca el? E normal sa apara si intrebarile astea, de asta zic, mi se pare greu sa aflii asa ceva big grin.

| death a răspuns:

Şi astfel, Sorin a propus cel mai bun sistem de circulaţie a informaţiilor în firmă, de la nivel superior la nivel inferior. Ministrul Comunicaţiilor ajungibig grin De altfel, e o soluţie, dacă eşti gelos pe ea, mai ales dacă sunt poze pline de tandreţuri.

| sorin a răspuns:

Luat PC-ul, deschis geamu, si trimitem informatiile pe geam joslaughing

Răspuns utilizator avertizat
| www a răspuns:

Adevaru e ca foarte gelos trebuie sa fi pe niste poze. Ce parere mi-ar face? Claaaar una foarte proasta. (notlaughing )

Sunt doar niste poze.

| mami a răspuns:

Contra intrebare- ea este prima ta iubire?
tie nu iti zboara cateodata gandul la fostele?
si cand veti fi trait vreo 30 ani impreuna scoatetzi "Cufarul "prafuit de vreme si depanatzi amintiri impreuna

| eek a răspuns:

Pai.problema e ca ei s ar putea sa nu i fi trecut iubirea de fostul.deci ori ii e dor de el. ori a uitat sa schimbe poza. dar. e cam imposibil. si dupa parerea mea. daca prietenul meu ar avea poze pe desktop cu fosta.nu ar mai avea ce sa discute cu minehappy

| alinaandrei a răspuns:

Uite eu inca am poze pe decatop cu fostul meu si nu le voi sterge niciodata.chiar daca va fi altul nu ma intereseaza parerea lui daca nu ii convine poate sa plece.si sa ti mai zic ceva. degeaba mi ar sterge poza ca iubirea din suflet nu mi o poate sterge nimeniwinking

| alinaandrei a răspuns:

Desktop

| jedi_7867 a răspuns:

Eu am poze cu toate fostele pe computer. Le pastrez pentru ca, la un moment dat, persoanele respective au fost foarte importante pentru mine. Inca mai sunt, sunt parte din mine, parte din ce sunt. Am evoluat ca om datorita lor, am invatat enorm de mult.

Cu ce drept poate veni o "ea" sa-mi spuna cine sunt? Iar daca nu stie sa faca deosebirea dintre "trecut" si "prezent"... ce sens are sa fie "prezent"?

Este viata mea, nu a ei!

Astept sa nu-mi fie incalcata independenta si ca atare nici eu nu o incalc. Poate sa pastreze poze cu cine vrea, pozele respective nu spun nimic despre mine, nu spun nimic despre "prezent".

| Timishan a răspuns:

Un caracter frumos, cu foarte mult bun-simt, cu responsabilitate, cu respect pentru actuala relatie, nu va ezita sa stearga tot ce tine de trecutul unei relatii.Se da dovada de maturitate.Nu ai cum sa "scapi" ceva, iar daca esti uituc de fel, si-ti recunosti carenta, pui in vedere de la inceput actualului partener ca "s-ar putea sa,...". Daca se pastreaza "de dragul amintirii", relatia trecuta inseamna ca nu este "trecuta", dai dovada de neseriozitate, iar partenerul "actual" se poate simtii ca un refugiu intre 4 benzi.Carui om sanatos la minte i convine?winking Sau, or fi carora le place pe post de rezerva de pix!? tongue Mie nu.hee hee big grin

| mitzulik a răspuns:

In general, eu stiu ca se sterg... Da am mai avut si eu poze cu fostul`... dar dupa un timp .nu prea mult... le-am sters. In schimb am o poza cu un tip la care nu am tinut prea mult, si inca imi e draga. Si aici intervine ceva, ori le tine da` nu mai simte nimic, ori le sterge pentru ca ii fac rau cand le priveste. Hai nu zic, 2-3 poze in grup facute. le mai tii, dar nu-mi tii un folder cu 10-20 de poze doar cu ea sau cu ei doi, sigur explodez big grin big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt fete:ce a fost in trecut mai bine e sa fie lasat acolo...pentru baieti:eu sunt geloasa numai cat vorbeste cu o fata pe mess, dar sa mai si aiba poze... iubirea astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt simple amintiri.nu are de ce sa fie cineva gelos.in momentul in care iubesti o persoana, ii accepti si trecutul, in caz contrar nu are rost sa te implici in relatie, si mergi la gradinita, iti alegi un iubit de acolo si il cresti tu in propriile tale conceptii despre viata.asa vei fi sigura ca are un trecut nepatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@lacrimi-daca la tine apar intrebari din astea, la el de ce crezi ca nu ar aparea? de ex se intreaba:
oare tu esti mai bun ca el de l-a parasit pentru tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e simplu... daca nu vrea sa le stearga scot si eu la iveala poze cu fosta... daca nu e geloasa e o problema. big grin... spunea cineva pe aici de amintiri 3d...pe care le acceseaa in momente intime...bla bla...Nu-mi pasa... futaiul tot futai e...nu ma intereseaza ce mai simte femeia... laughing)))...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as vedea poze cu fosta prietena a lui m-as gandi ca nua uitato si mai tine in continuare la ia adica nu vrea ceva serios cu mine si numa la misto sta cu mine da as fi geloasa

| CreatSa a răspuns:

Si ce daca raman in computer?! Raman amintiri.
Doar n-o sa fie cu acel baiat pe viata.Si poate, cu timpul... o sa revina la fostul ei prieten si nu strica sa pastreze pozele.happy

| biff a răspuns:

Omg asta'i chiar tare laughing si prietena mea inca mai are poze cu fostul de la munte, etc in desktop dar pe laptop nu... iar odata chiar i-am propus sa le stearga si nu a vrut... iar noi suntem impreuna de un an si ceva. iar de un an de zile de cand am intrat la facultate locuim impreuna! dar ea nici acum nu si-a sters pozele alea...

| buzareli a răspuns:

Raspunsul meu e... fa-ti o laba si iti trecelaughing