| RoninKuzuri a întrebat:

De ce unii oameni sufera de ejaculare precoce si cum o poti combate?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula de sindromul ejacularii precoce/rapide sufera in general adolescentii si tinerii lipsiti de experienta sexuala care de abia si-au inceput viata sexuala. Combaterea fenomenului amintit se poate face doar prin folosirea "tratamentului" care in cazul tau se numeste foarte simplu si precis; experienta. Aceasta se poate obtine in timp si doar prin intretinerea unor contacte sexuale cat mai dese, cat mai constante si daca se poate, este recomandat sa fie pe cat posibil cu o partenera unica. Excitarea foarte intensa, care se transforma de obicei in surescitare, se manifesta de regula ori de cate ori un tanar lipsit de experienta intretine contacte sexuale cu o noua "prospatura". Multa sanatate!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Toti trecem la inceput prin asta. Cu timpul, daca vrei si tii cu adevarat la partenera, poti evolua si inveti sa o intarzii, prin miscari mai lente, opriri, focalizare a atentiei pe subiecte neutre sau nasoale, apoi reiei incet si tot asa, corelat cu exercitii de respiratie.
Cauta mai multe pe net.
In tinerete e inevitabila!
Daca ai o partenera inteligenta si jucausa, poti incerca cu ea procedura "stop and go".
Success!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Doamna contabila, te-am mai rugat si alta data, NU mai bate campii, NU mai abera despre sexualitatea masculina mai ales, vezi-ti de contabilitate si pune mana pe gramatica! Esti ceva de speriat!
Atata vreme cat NU ai vrut sa dai nici macar un singur titlu de carte de unde te-ai cultivat sexual, o minima logica morala ar trebui sa te opreasca sa dai raspunsuri numai ca sa te afli in treaba!

| AlexCristi97 a răspuns (pentru PsihoSex):

Chiar bate campii mult si tot la intrebari despre sexualitate. M-as apuca de o petitie, cineva/ceva trebuie sa o opreasca din aberat si speriat oamenii degeaba. Mai si da copy-paste direct de pe google si isi asuma informatia de parca ar stii ce vorbeste si ce recomanda. Si mai si primeste funde la aberatii deci unii o iau in serios. Ne omoara pe toti doamna Gretta.

| RAY a răspuns:

Genetica,fiecare organism e diferit iar asta poate avea multe cauze totusi usturoiul, slabitul, culturismul sau dovedit chiar foarte bune ca rezultate mai ales o alimentatie bazata pe fructe si legume si carne

| Violleta2022 a răspuns:

Ejacularea precoce apare din prea multa masturbare care se obbtine usor si cand ajungi sa fii cu o femeie in pat, termini foarte repede.
Cum poti combate?
Autocontrolul este cheia succesului in cazul asta, totul este mental!

| mandrina a răspuns:

Masturbeazata mai putin bre

| C4t47iN a răspuns:

Gandeste-te in timp se faci sex si la altceva in afara de cat de mult te incita tipa si o sa vezi ca te tine mai mult :p! ps: de preferat in cazul aventurilor de o noapte!