| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp îmi place un tip. E din liceu. Nu ne salutam, nu aveam nicio treabă unul cu celălalt. L-am băgat în seamă cu diverse motive. Au fost conversații încheiate cu "seen". Într-o seară, la o petrecere, l-am invitat la dans. (Nu a dansat. Mi-a spus că nu e genul care dansează pe melodii de club. Asa şi era. A dansat doar pe grecești si populare.) De atunci ne salutăm când ne întâlnim. Dar cam atât. Problema e că este prezent în mintea mea tot timpul. Când îl văd, inima începe să-mi bată cu putere, nu-mi mai simt picioarele şi mă emotionez un pic. El consideră ca eu sunt "prea departe"-maxim 20 km despart orasele in care trăim. Ce să fac? Mă simt uneori penibil că nu pot să trec peste tot ceea ce se întâmplă... (am aproape 18 ani si nu am avut un iubit pana la vârsta asta. El are 18 împliniți si e un băiat mai timid, cântă la chitară.)

7 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Nu înțeleg de ce distanța față de locul unde stați este atât de importantă. Dacă vă placeți reciproc, ce contează asta? în caz că n-ai vorbit încă cu el pe tema asta, ar trebui sà o faci. Probabil pe messenger, deși ar fi mai indicat față în fațà pentru a-i vedea prima reacție, dar. dacă ai zis că e mai timid poate va evita răspunsul sau nu va știi ce să zică. Dă-i mesaj, intră în discuție 5-10 minute, apoi spune-i ce simți, poate vei avea o surpriză.

| Violleta2022 a răspuns:

Baiatul te-a refuzat intr-un mod mai putin jignitor!
Sfatul meu este sa-ti vezi de drum si sa incerci sa-l uiti, pentru ca nu este interesat de tine.
Nu are importanta ca-i timid sau nu, ori la ce canta, ca oricum nu va avea nimic de'aface cu tine, odata ce te-a respins deja.

| TanteMarianne a răspuns:

Aia e ghinion.nu te place. gasesti tu pe altcineva

| petitconseil a răspuns:

Nu ai ce face cu el...in primul rand nu aveti gusturi comune la dans, muzica.Gandeste-te ca in viitor te va deranja chestia asta.Ai abia 18 ani, ai tot timpul din lume sa-ti gasesti un iubit pe placul tau, lasa-l pe ala cu chitara si cu muzica lui greceasca si populara, pentru ca oricum tie nu ti-ar pace sa dansezi ce danseaza el.De ce sa faci compromisuri? Numai bine iti doresc.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Esti indragostita. E normal si daca e sa fie ceva intre voi doi distanta nu e o problema. Intre mine si iubitul meu sunt 30/40 de kilometri distanta si totusi ne vedem zilnic. Acum nu stiu ce sa spun. Un baiat caruia ii place o fata nu ii va da seen, dimpotriva, va incerca sa traga de conversatie, sa o lungeasca. Poate este el timid ori nu te vede ca pe o posibila iubita. Incearca sa vorbesti cu el si sa afli daca are iubita sau daca ii place de cineva. Daca e libera calea. Dai bice si castigai inima. Trebuie doar sa faci ceva, sa ii spui ce simti la un moment dat, dar dupa ce va cunoasteti mai bine. Bafta!

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Nu teroriza baiatul, te-a refuzat subtil, accepta realitatea.

| Alexandru567 a răspuns:

Ba, eu am un prieten sinky, si gagica-sa e in Italia gen, el cica le merge, da aia da ador si comm la altii si lui nici like nu ii da, nu stiu ce sa zic