| anonim_4396 a întrebat:

De craciun, "cea mai buna prietena a mea " mi-a facut un cadou pe care nu l-as putea uita toata viata mea, s-a bagat intre mine si prietenul meu, cu care avusesem o relatie stabila, si a stricat totul, chiar in ziua de craciun ne-am despartit! e este o fire tare invidioasa in ultima vreme si nu ii place sa ma vada fericita, cred ca asta a si determinat-o sa actioneze in asa fel! cestia e ca eu imi iubesc -fostul prieten- este si primul cu care am intretinut relatii intime, si mi-e greu sa ii dau drumul chiar acum cand vine si ziua mea si revelionul, m-am suparat tare pe el in ziua de craciun si cand a izbucnit cearta atunci am zis poate si ce nu trebuia sa zic, dar m-am scapat de tot ce aveam pe suflet. sunt foarte orgolioasa ca sa mai intru in vorba cu el, as vrea sa vorbeasca el cu mine! si cu "prietena mea" nu stiu ce sa fac. maine sunt invitata la un majorat la care este si ea invitata si trebuie sa ii dau ceva lucruri care sunt la mine. cum ar trebui sa ma comport? va rog nu mai stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| ingerashhhh a răspuns:

Buna,draguta,te inteleg perfect, in situati m-am aflat si eu, doar ca eu nu am mers nicaieri unde putea sa apara si ea.Nu te lasa calcata in picioare,fii mandra,dai lucrurile inapoi si nu prea schimba multe vorbe cu ea,las-o,daca te intreaba ceva,fa-te ca nu auzi,zi "poftim,ai zis ceva,sau mi s-a parut mie" ori daca pomeneste ceva despre baiatul ala zi "scuze chiar nu ma intereseaza subiectul asta".Nu te certa cu ea,chiar daca tipa la tine,arata ca tu nu cobori la nivelul ei,daca Doamne fereste fara cearta la petrecere,poti sa ii razi in fata,asta o va enerva si va vedea ca nu iti pasa de ea si va renunta! Fii puternica si nu te lasa provocata, da-o in colo, asta nu e prietena!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai bine, dar ce anume a facut prietena ta?

| Anonimmaa a răspuns (pentru anonim_4396):

S-a bagat intre relatia celor doi.care era o relatie stabila.

| Anonimmaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa nu mai vorbesti cu asa.adica sa te comporti asa in sictir...si eu am patit la fel si eu nu am my vb cu acea persoana.sau cand ne vedeam ma uitam la ea cu o privire ciudata.nu inteleg dc daca a aveati o relatie stabila s-a bagat ea peste.prieteniioh go on

| anonim_4396 explică (pentru Anonimmaa):

Eu am inteles asta, dar voiam anume detalii, ca sa nu vad daca nu cumva ea exagereaza...dar daca e destul de evident ca ""prietena ta s-a bagat in relatias ta atunci la sigur nu ti-e prietena. Stii cum e, tradarea nu vine din partea celora in care nu ai incredere, dar invers.